“Хлібом-сіллю”: Франківцям покажуть міжнародний театральний кінопроєкт про міграцію

 • Сьогодні, 17 листопада, у Франківському драмтеатрі анонсували показ театрального кінопроєкту «Хлібом-сіллю».

  Над цим проєктом франківські театрали працювали спільно із Театром імені Олени Моджеєвської у Леґніці, Польща. Цей театр спеціалізується на нетрадиційних, “живих” постановках у нестандартних локаціях.

  “Хлібом-сіллю” – це театральний кінопроєкт, тобто фільм, в якому зіграли ролі актори театрів.

  Наразі у мережі оприлюднили трейлер, а сам фільм можна буде переглянути 22 листопада о 20:00 в режимі онлайн. Його покажуть на Youtube-каналах обох театрів.

  Наше знайомство з цим театром відбулося влітку. Спершу ми сподівалися на зустріч наживо і на те, що результатом стане жива вистава. Але згодом стало зрозуміло, що через карантин мусимо переходити в онлайн“, – розповів Ростислав Держипільський, генеральний директор Франківського драмтеатру.

  У фільмі розкрита тема міграції українців до Польщі, навколо якої є багато стереотипів. Автори проводять паралелі із міграцією самих поляків до Німеччини та Англії.

  Тему розкривають через історії простих людей – побутові, незвичні, а подекуди й трагічні. Творчий проєкт покликаний подолати суперечності та упередження, і цим зблизити два народи.

  Ця співпраця для нас дуже важлива. Адже українська громада відіграє значну роль у житті Польщі. Тому, коли ми шукали ідею, то вирішили присвятити проєкт саме темі міграції, яка впливає на обидві країни. Настав час говорити про те, як ми бачимо одне одного зараз і в майбутньому”, – додав Яцек Гломб, директор театру в Леґніці.

  До теми: Франківський драмтеатр відновив показ вистав

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!