Вийшов трейлер фільму «Я і Фелікс» з прикарпатцем Юрієм Іздриком

 • У кінотеатрах стрічка з’явиться 11 квітня.

  «Я і Фелікс» – екранізація роману «Хто ти такий?» письменника і військового Артема Чеха.

  Фільм та книжка розповідають історію про дорослішання хлопчика Тимофія у період 90-х, його сім’ю, друзів і стосунки з колишнім контррозвідником і солдатом ГРУ Феліксом. Чоловік, глибоко травмований різними війнами, зіграє у житті підлітка важливу роль, повідомляє “Читомо”.

  Фелікса у стрічці зіграв український письменник Юрій Іздрик. Восьмирічного хлопця Тимофія грає Андрій Чередник, син Артема Чеха й Ірини Цілик. У фільмі також зіграли актори Анастасія Карпенко, Володимир Гладкий, Андрій Ісаєнко та інші.

  «Я знімала цей фільм найперше для українських глядачів і глядачок, тобто це глядацьке кіно. Перші покази в Україні підтвердили мої відчуття, що фільм попадає в доволі різні цільові аудиторії. «Наступного разу приведу маму», «Треба було брати своїх підлітків». Мені здається, так і є. Я знімала кіно для нас (покоління людей, що були підлітками в 90-ті), для наших дітей, але також і для наших батьків, з якими багато про що варто поговорити», – написала Ірина Цілик.

  Роман «Хто ти такий?» видали у Meridian Czernowitz 2021 року. Того ж року він став «Книгою року BBC».

  «Хто ти такий?» – час від часу запитує малолітнього Тимофія його контужений далекою війною ворог і друг, мучитель і наставник Фелікс.

 • «Хто я такий?» – запитує себе наприкінці роману майже дорослий автобіографічний Тимофій. Шлях від першого питання до другого є неминучим для героя будь-якого роману виховання. У випадку Артема Чеха – виховання в тіні відразливого досвіду чужої війни, що раптом виявляється моральною і фізичною підготовкою до власної, хоча якраз її ми у цьому романі не знайдемо. Але, можливо, знайдемо всі ті дитячо-юнацькі ініціації, крізь які нам самим довелося продиратися до зовсім не такого, як очікувалося, дорослого життя», – йдеться в анотації.

  До теми: У Франківську відбувся передпоказ фільму «Інший Франко»

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!