Сьогодні, 6 грудня, в Івано-Франківську презентували проєкт “Інтерактивна археологічна карта”. Цей проєкт започаткували професійні археологи, історики і краєзнавці.
Мапу створили для тих, хто цікавиться історією України.
Керівник громадської організації «Івано-Франківський клуб української інтелігенції імені Богдана Лепкого» Ярополк Бажалук каже, що будь-хто може долучитися до розвитку цього проєкту. Робота програми спрямована на виявлення та картографування всіх пам’яток Івано-Франківської області для подальшої їх паспортизації. Сюди увійдуть уже відомі об’єкти і будуть заноситись нововиявлені пам’ятки історії від палеоліту до середньовіччя.
Як стати відкривачем давніх поселень, як додати на карту свою знахідку, що можна і що не можна робити, щоб не порушувати закон про збереження історичної спадщини – про все розповідає інтернет-проєкт.
«Наше завдання – це дослідження, вивчення та збереження культурної спадщини України. Уже понад 25 років ми над цим працюємо. Ми випустили приблизно 30 книжок про нашу спадщину», – говорить Ярополк Бажалук.
За словами археолога Тараса Ткачука, в Україні існує значна кількість територій, які потребують ґрунтовних археологічних досліджень. Багато з них на Прикарпатті. Ткачук каже, що наразі вивчені вони недостатньо.
На сьогодні організовано понад 30 розвідувальних експедицій, знайдено велику кількість об’єктів, більшість з яких зафіксовано на Археологічній інтерактивній карті.
Щоб знайти цю карту, треба зайти на сайт civilizationmap.org.
Читайте також: у Коломиї назвали проєкти-переможці громадського бюджету