Свічка, сокіл, лелеки: У Франківську вирішують, яким буде пам’ятник воїнам АТО

 • Сьогодні, 1 серпня, в Івано-Франківську провели конкурс на визначення переможця ескізних пропозицій пам’ятного знака загиблим героям АТО/ООС.

  Скульптура має стояти в Меморіальному сквері, і бути пам’ятним знаком.

  Скульптор, Данилюк Борис, представив вісім проектів. Перша – “Дівчинка-кам’яна брила”. Вона наче падає на тверду землю, асоціюється з добром, тримає в руках свічку і вшановує пам’ять померлих. Також до цієї скульптури додали рушник.

  Ще один варіант пам’ятника – це свічка. Вона символізує пам’ять. Стержень свічки – гранітний рушник, сама ж свічка бронзова. Постамент має бути з граніту, висота – 5 метрів. Також ця скульптура вночі має світитися, випускати промені. Вартість цього проєкту – приблизно 20 тисяч доларів.

  Інший проєкт – сокіл. Тут мають бути чотири гранітні плити, вони утворюють хрест. Сокіл вирізаний з нержавіючої сталі. Також на цьому пам’ятнику є свічки, які вночі мають світиться, висота скульптури 4 метри 30 сантиметрів.

  Ще один проєкт – лелеки. Тут має бути клумба, на якій планують посадити сині та жовті квіти. Також знизу пам’ятника буде сокіл, що символізуватиме щоденні жертви українських військових. Також є варіант пам’ятника “Козацький хрест”, який має бути з мармуру.

  “Можливо треба зупинитися на проєкті” Свічка”, але треба ще допрацювати, і зробити так, щоб цей пам’ятник вписався в те середовище, яке є в Меморіальному сквері”, – каже Василь Андріїв, заступник голови Івано-Франківської міської Асоціації учасників АТО.

  Родинам самих учасників АТО сподобався проєкт пам’ятника у вигляді свічки. Втім, деякі члени комісії розкритикували всі ці варіанти.

  “Насправді жодна з цих пропозицій не підходить до нашого міста. Треба дуже серйозно відчути цю тему, треба все обдумати і вирішити. Це дуже важливе питання”, – сказав архітектор Ігор Панчишин, один із членів журі.

  Конкурс вирішили продовжити на місяць. А Борис Данилюк зможе продовжити свої роботи, та знову податися на конкурс.

  Читайте також: Потрібна реформа: У Франківську обговорили законодавство щодо ветеранів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!