У Франківську вагітні жінки скаржаться на керівницю управління охорони здоров’я

 • 24 вересня в Івано-Франківську на засіданні виконавчого комітету мер Руслан Марцінків доручив начальниці управління охорони здоров’я Марії Бойко видати наказ, що дозволить партнерські пологи.

  Також чиновниця мала б опрацювати алгоритм допуску чоловіків на пологи. Проте Бойко виступила проти цього. Аргументувала це, насамперед, відсутністю звернень від вагітних чи їх чоловіків.

  “Ми побачили, що не звернулася ні одна вагітна жінка, ні її чоловік. Звертаються особи, які захищають чиїсь права. Але жінки вагітні не звертаються”, – зазначила тоді Бойко, повідомляє “РАІ”

  На такі ремарки чиновниці одразу відреагували жінки при надії та їх чоловіки. Григорій Федосенко слова Бойко заперечує. Каже, що впродовж трьох тижнів вагітні надсилали такі запити в управління.

  “Моя дружина вагітна, вона робила запит. Я чоловік вагітної, і я робив. Знаю, що декілька вагітних, які також робили. Вісім-десять запитів точно було”, – наголошує Григорій.

  За його словами, на ці запити в управлінні охорони здоров’я навіть реагували. Але вони не задовольняли вимоги, надавалась зовсім інша інформація. Мовляв, це виглядало як формальні відписки.

  Крім того, очільниця управління охорони здоров’я на виконкомі запевняла міського голову, що право на партнерські пологи не прописане в жодному законі. Втім, це написано в наказах та інструкціях Міністерства охорони здоров’я України.

  “Таке право є прописане. У нормальні адекватні слова, аби відповісти Марії Бойко на це, не вкладеться жодна моя репліка. Натомість ніде в Конституції України не написано, що саме Бойко має займати цю посаду”, – наголошує Федосенко.

  Наразі вагітні сформували скаргу на очільницю управління охорони здоров’я на ім’я міського голови. Також копію надішлють прем’єр-міністру України. Вагітні вимагають Марію Бойко публічно спростувати інформацію про відсутність запитів та вибачитись перед жінками при надії, які їх надавали.

  Нагадаємо, що Руслан Марцінків заявив, що з 30 вересня в Івано-Франківську партнерські пологи дозволені.

  Більше про проблему з партнерськими пологами читайте у матеріалі – “Партнерські пологи поза законом”

  Більше – у сюжеті “РАІ”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!