У Франківську відкрили арт-простір «ВАҐАБУНДО»

 Сьогодні, 15 лютого, в Івано-Франківську стартував проект «ВАҐАБУНДО».

 «Ваґабундо» є назвою мандрівного цирку. Це культурно-артистичний простір, який створили з ініціативи прикарпатських митців Юрія Андруховича, Ростислава Шпука та Олександра Ковтуна. До ініціативи приєднався і Центр сучасного мистецтва. Знаходиться він у підвальному приміщенні за адресою вул. Пилипа Орлика 7.

Під час заходу показали проект Центру сучасного мистецтва, а саме виставки гасел «Мотто» та Тараса Пліща «цирк Ваґабундо».

«Свою виставку я привіз із Праги, також я радий, що розробляв логотип, мені він дуже подобається. Я кожен день роблю фотографії, скульптури, просто це моя робота, якою я живу»,- розповідає митець Тарас Пліщ.

Керівник Центру сучасного мистецтва Анатолій Звіжинський додав, що підвали завжди асоціюються з графіті, надписами, тому і тут більшість робіт написи на полотні чи папері.

Відкриття “Ваґабундо” відбулося за участі представників “Станіславського феномену”: Тараса Прохаська, Юрія Іздрика, Володимира Єшкілєва. Запрошені також співачка, актриса, художниця, дослідниця народної пісні Уляна Горбачевська і джазовий контрабасист Марк Токар.

Окрім цього, актори театру ім. Франка показали сцену з вистави «Гамлет», режисером-постановником якої є Ростислав Держипільський. Також гості мали змогу переглянути фрагмент аудіо-візуального проекту «unSilent Wro», який був реалізований у Вроцлаві.

Нагадаємо, Щоб не сісти в тюрму: генпрокурор прокоментував нову книгу Андруховича

Уляна САВКА

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!