У Калуші почали збирати слобожанські кавуни

 • Їх виростило подружжя фермерів Інна та Ігор Федосієнки.

  Юридична адреса фермерського господарства “Овочі Слобожанщини” раніше знаходилася у Куп’янському районі Харківської області. Пів року їхня територія була в окупації. Нині цей район деокупований, але й досі знаходиться на лінії фронту. Тому у березні цього року фермери переїхали жити на Прикарпаття, повідомляє “Галицький кореспондент”.

  Якось одного разу Федосієнки проїжджали Калущиною і побачили, як росте соя. Вони помітили, що і вода знаходиться поруч. Незважаючи на те, що на Прикарпатті вологіший клімат і холодніше, фермери ризикнули, підігріли грунт і виростили кавуни на гребенях, посадивши розсадою.

  2 гектари смугастої баштанної ягоди дозріло цими днями на Калущині. Ягоди солодкі та смачні, невеликі, всього 5-7 кг – це спеціальний голландський сорт, розроблений і призначений для продажу в супермаркеті.

  “Від посадки кавунів нас довго відмовляли місцеві жителі, – розповіла “Галицькому кореспонденту” співзасновниця фермерського “Овочі Слобожанщини” Інна Федосієнко. – Прикарпатці дивувалися тому, що на Калущині планують виростити кавуни. Ми ризикнули і висадили унікальний сорт. Назву не скажу, комерційна таємниця. Скажу одне – тепер ті, хто бачать результат, приємно вражені від урожаю баштанних”.

  Фермерка розповіла, що зараз йде збір кавунів. На полі, де вони ростуть, навіть облаштували спеціальну крамничку, де й продають кавуни прямісінько з грядки. А ще, щоб місцеві їх не крали, подружжя запросило людей до збору. Кажуть, приходьте, допомагайте збирати і будете безкоштовно їсти кавуни досхочу.

 • Мар’яна ЛОКАТИР

  Читайте також про Яну Кермощук, яка приїхала з Маріуполя до Ворохти на тимчасову роботу в 2010 році. 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!