У липні розпочнеться вступна кампанія до вишів

 • Цього року вступна кампанія до вишів триватиме 11-27 липня. Про це повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу. Повідомляє УНІАН.

  За її словами, у цьому році термін вступної кампанії – коротший, як показала вступна кампанія минулого року, більше третини від загальної кількості заяв абітурієнтів подавалися в електронному вигляді.

  Також у зв’язку з демографічною ситуацією кількість випускників, принаймні до 2019 року, буде зменшуватися, тому відкривати приймальні комісії на довший термін недоцільно.

  «Таке рішення не призведе до великих черг до приймальних комісій», – запевнила Совсун.

  Крім того, вона зазначила, що у цьому році особи, які вступатимуть на ті спеціальності, на котрі передбачається проведення співбесід, екзамени і творчі конкурси, подаватимуть документи до ВНЗ до 20 липня; зарахування на місця державного замовлення буде здійснено не пізніше 6 серпня.

  Совсун додала, що цього року востаннє здійснюватиметься набір на освітньо-кваліфікаційні рівні молодший спеціаліст, спеціаліст.

  За словами першого заступника міністра, абітурієнти подаватимуть свої заяви за пріоритетністю, що була започаткована у минулому році.

  «Система пріоритетності довела свою успішність. Це дозволило зробити процедуру більш автоматизованою і прозорою, зокрема, фактично 85% вступників у 2015 році були розподілені під час першої автоматичної хвилі зарахування», – підкреслила Совсун.

 • sm600x450_1315833813

  За її словами, під час вступної кампанії 2016 абітурієнт подає таку ж кількість заяв, як і в минулому – 15, знімається регулювання щодо кількості ВНЗ, в які він може подати заяви, при цьому обмежується кількість спеціальностей, на які він може подати заяви, – на п’ять спеціальностей.

  Совсун також повідомила, що однією з важливих особливостей вступної кампанії у 2016 році є те, що міністерство вже не здійснюватиме ручного розподілу місць державного замовлення, для вищого навчального закладу встановлюється кількість місць за певною спеціальністю.

  «Університети, відповідно до показників кількості державних місць, які у них були в минулому році, можуть додавати до 25% кількості абітурієнтів, порівняно з минулим роком», – зазначила вона.

  Нагадаємо, Порошенко підписав закон про безкоштовні підручники для школярів.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!