У МОЗ просять більше коштів, щоб “вилізти з болота”

 • Остання редакція держбюджету на 2021 рік передбачає, що видатки на медицину наступного року становитимуть 159 мільярдів гривень, тоді як, за розрахунками Міністерства охорони здоров’я, галузі необхідно 296 мільярдів гривень.

  МОЗ буде відстоювати свою позицію і розраховує на підтримку народних депутатів при розгляді проєкту державного кошторису у другому читанні. Про це заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу, пише МОЗ.

  Україна нарешті повинна вилізти вже із цього болота. Ми наполягаємо на тих цифрах, які ми розрахували у своєму бюджетному запиті. На фінансування медицини потрібно 296 мільярдів гривень. Це та сума, яка необхідна, щоб наші медичні працівники отримували гідні зарплати, щоб пацієнти отримували якісне лікування”, — зазначив очільник МОЗ.

  За словами Максима Степанова, поданий Урядом проєкт бюджету, зокрема, передбачає виділення 2,6 млрд грн на вакцинацію проти COVID-19, тоді як МОЗ пропонувало закласти на ці потреби 15,1 млрд грн. Планувалась вакцинація осіб із груп ризику, зокрема медиків, освітян, працівників Нацполіції, а також осіб віком понад 65 років та тих, хто має супутні захворювання.

  Міністр впевнений, що збільшення фінансування медицини у наступному році — життєво необхідне не лише для системи охорони здоров’я, а й для країни загалом та кожного громадянина зокрема.

  Це не питання розкоші, це — питання життєвої необхідності. Коли людина потрапляє до лікарні, наприклад, з інсультом, вона не має думати про те, чи є гроші в гаманці. Держава повинна в повному обсязі платити за лікування своїх громадян. За це ми б’ємось і готові відповідати за кожну гривню в наших розрахунках”, — наголосив очільник МОЗ.

  Читайте також: Цьогоріч бюджет Франківська втратив майже 200 мільйонів гривень

   
   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!