Швейцарія виділила понад 5 мільярдів євро на відновлення України до 2036 року

 • Зазначається, що в такий спосіб Швейцарія посилає “потужний сигнал солідарності” з постраждалими і робить свій внесок у забезпечення стабільності в усій Європі.

  Швейцарія виділяє 5 млрд швейцарських франків (понад 5 млрд євро) на відновлення України. Попередньо, ця сума має бути спрямована до 2036 року. Про це пише УНН з посиланням на пресслужбу уряду Швейцарії.

  “Загалом на відновлення України планують виділити 5 мільярдів швейцарських франків до 2036 року. Як перший крок, до 2028 року з бюджету міжнародного співробітництва має бути залучено близько 1,5 мільярда швейцарських франків. Ця сума наочно демонструє солідарність Швейцарії з людьми, які постраждали від війни в Україні, та підвищить стабільність на європейському континенті”, – йдеться в заяві Федеральної ради Швейцарії.

  У Берні вважають, що ці гроші допоможуть запобігти міграційним потокам. За даними швейцарського уряду, загальна вартість відновлювальних робіт оцінюється приблизно в 440 мільярдів швейцарських франків.

  Там додали, що Швейцарія вже підтримує проєкти в Україні, спрямовані на відновлення зруйнованої цивільної інфраструктури в енергетичному, дорожньому та медичному секторах.

  У швейцарському уряді додали, що за оцінкою Світового банку, на відновлення України необхідно 486 млрд доларів. Ця оцінка ґрунтується на аналізі збитків і потреб, проведеному за спільного фінансування Швейцарії.

  Швейцарія планує провести в середині червня мирну конференцію високого рівня щодо України, в якій візьмуть участь від 80 до 100 країн, в основному з Глобального Півдня, щоб допомогти припинити війну. Участь Росії залишається невизначеною.

  До теми: Боррель закликав надати Україні Patriot: західні армії мають близько 100 батарей, Київ просить всього 7

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!