У школах Калуша батьки збирають підписи проти дистанційного навчання

 • Від вчора, 15 вересня, в усіх школах Калуша батьки збирають підписи проти дистанційного навчання. За їх словами, діти не отримують належних знань.

  Підписуються калушани на бланках під зверненням до президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та народних депутатів України Євгена Прощука і Олега Марусяка.

  Батьки досить активно підтримують ініціативу. Наприклад, у десятому ліцеї станом на 9.00 16 вересня під зверненням вже підписалися приблизно п’ять десятків батьків, інформують “Вікна”

  У зверненні калушани вказують на те, що рішення про віднесення Калуша до «червоної» карантинної зони прийняли без жодних роз’яснень і обговорень та є незрозумілим для громади.

  Проте внаслідок безпідставного посилення карантинних заходів у Калуші йдуть нищівні процеси, які можуть мати незворотний характер:

   – ріст соціальної напруги та невдоволення серед мешканців громади;

  – нашарування проблем в освітній галузі через закриття закладів для відвідування та вимушене дистанційне навчання. Як наслідок – переформатування робочих буднів цілих родин і низький рівень навчання;

   – колосальні втрати для бізнесу та найманих працівників;

   – мільйонні збитки для місцевого бюджету

 • Вимога калушан, які підтримують звернення, – терміново скасувати карантинні заходи як такі, що порушують конституційні права та свободи громадян та мають нищівні наслідки для держави в цілому.

  Також громада залишає за собою право на мирні протести.

  Нагадаємо, ще наприкінці серпня батьки школярів міста виступили проти дистанційного навчання і попередили про його можливий саботаж. Відтак у Калуші вирішили продовжити канікули на два тижні. Однак після того, як місто минулого тижня залишили у «червоній» зоні, вирішили з 14 вересня таки розпочати дистанційне навчання.

  Як повідомила начальник міського управління освіти Ірина Люклян, 14 вересня до міського голови прийшла група батьків, які хочуть, щоб їхні діти відвідували школу і навчалися у нормальному режимі. І освітяни міста, і міська влада підтримують таку вимогу. Тож було вирішено напрацювати текст звернення та поширити його в закладах освіти для збору підписів. При цьому якщо Калуш навіть залишиться у червоній зоні, то громада вимагатиме перегляду запроваджених для неї обмежень. А саме скасування заборони на відвідування закладів освіти.

   Дистанційне навчання і батьки і освітяни вважають неповноцінним – діти втрачають час і шанс на те, щоб отримати якісні знання.

  До теми: В Україні змінили умови віднесення міст та районів до “червоної зони”

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!