У Спаській ОТГ працюють над Стратегією розвитку громади

У кожній окремій громаді розробка стратегії розвитку має свої особливості. У Спаській ОТГ вже на третьому засіданні робочої групи, яке днями відбулось в адміністративному центрі громади, учасники прийшли до напрацювання низки пріоритетів розвитку ОТГ.

У рамках третього засідання робочої групи по розробці стратегії розвитку Спаської ОТГ на період 2020-2027 років учасники узагальнили піврічні напрацювання. А це соціально-економічна діагностика території громади, порівняльний аналіз сильних та слабких сторін, можливостей і загроз, а також результати роботи трьох фокус-груп з визначення пріоритетів розвитку.

«З огляду на можливості та ресурси Спаської ОТГ, робоча група запропонувала наступні напрямки – розвиток інфраструктури та системи якісних послуг, розвиток економічної спроможності, розвиток громадської активності та створення умов для самореалізації мешканців», – зазначив радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук.

Говорячи про розвиток інфраструктури та системи якісних послуг, учасники робочої групи конкретизували цей напрям до покращення якості доріг, забезпечення водопостачання та водовідведення, налагодження системи поводження з ТПВ. Окрім того, істотного покращення хочуть мешканці громади і в частині надання публічних послуг, як от медичних, освітніх, адміністративних, а також забезпечення належного рівня безпеки.

Другим напрацьованим пріоритетом стане економічна спроможність громади. З метою реалізації цього пріоритету у Спаській ОТГ хочуть розвивати напрямок активного відпочинку та культурно-пізнавального туризму, чому сприяють гірські ландшафти та збережені етнічні особливості, яскраві місцеві традиції.

Громада позиціонуватиме себе як «альтернативну точку входу в Західні Горгани». А щоб привабити подорожуючих, пропонуватиме нові туристичні продукти та облаштування і покращення доступності туристично-привабливих місць.

Ще однією операційною ціллю у цьому напрямку, яку обрали представники робочої групи, є залучення інвестицій у пріоритетні сфери економіки ОТГ. А це деревообробка, екоферми, енергетика, туризм. Також більшу увагу хочуть приділяти розвитку малого підприємництва та створенню умов для ефективної самозайнятості населення. Адже наразі у громаді зареєстровані 40 підприємців, яким потрібно забезпечувати умови для зростання.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!