В Івано-Франківській області стартував проект, у рамках якого будуть створені реєстри комунального майна міст Прикарпаття, а також – карта комунального майна Івано-Франківська. Реєстри комунального майна стануть базою для наповнення Єдиного всеукраїнського реєстру комунального майна, який буде створений командою системи «Прозоро.Продажі».
З жовтня в Івано-Франківській області стартував проект, який стосується комунального майна громад Прикарпаття. Проект буде втілювати ГО «Прикарпатська агенція журналістських розслідувань «Точка.інфо» в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії.
На сьогодні інформація про комунальне майно територіальних громад не систематизована, тому громади не мають цілісної картини, хто і чи ефективно користується їх ресурсами.
Згідно з законом “Про приватизацію державного і комунального майна”, який набрав чинності в березні, мала приватизація відбуватиметься через електронну систему ProZorro.Продажі. Мова йде про активи державної і комунальної власності вартістю до 250 млн грн. Виставляти об’єкти в рамках малої приватизації будуть Фонд державного майна України, а також місцеві органи влади.
Нині у планах представників платформи Прозоро.Продажі – створення єдиного реєстру комунального майна. Створення цілісних реєстрів комунального майна в областях, на які пошириться проектна діяльність (Івано-Франківська, Житомирська, Київська) стане базою для створення Єдиного всеукраїнського реєстру комунального майна. Громади також отримають успішні кейси та унаочнення позитивних результатів від прозорого управління майном. А це, крім додаткових надходжень до місцевих бюджетів, означає ще й іміджеві надбання для органів місцевого самоврядування.
«Ми уже зустрічалися із міським головою Русланом Марцінківим. На цій зустрічі обговорили співпрацю щодо створення карти комунального майна Івано-Франківська», – каже керівник проекту Оксана Пілянська.
Нині в Івано-Франківську є карта комунального майна, яка містить тільки вільні комунальні приміщення – їх близько двох десятків.
Між тим, Методологія платформи Прозоро. Продажі містить значний перелік даних про майно: це – терміни договору оренди, оціночна вартість майна, ставка орендної плати, орендар, характеристики та цільове призначення об’єкта, рівень будівельної готовності, підключення до мереж тощо. Уся ця інформація стане основою для створення інтерактивної карти комунального майна та реєстру комунального майна у машиночитному форматі.
Виконавці проекту зустрілися також і з директором Департаменту комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради Ігором Гриненько та начальником управління комунального майна Департаменту комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради Антоніною Кизим. На одній із зустрічей також був присутній розробник карти комунального майна, експерт Центру «Ейдос» Володимир Тарнай. Він зазначив: функціональність карти комунального майна залежатиме від якості даних, які нададуть міські ради.
Карти комунального майна, нагадаємо, мають бути створені в Івано-Франківську (Івано-Франківська область), Білій Церкві (Київська область) та Житомирі (Житомирська область)
Торік в Івано-Франківській області був реалізований перший подібний проект – створення карти комунального майна Калуша. Карта розміщена на офіційному сайті Калуської міської ради і є однією із найповніших в Україні за характеристиками комунального майна: містить 11 позицій, включаючи такі важливі дані, як площу, цільове призначення, ставку оренди, наявність чи відсутність пільги з орендної плати, місячний розмір орендної плати, терміни договору оренди та відомості про орендаря.
Газета «Галицький кореспондент» є інформаційним партнером проекту.