В Угорниках почали реконструкцію дамби (ФОТО)

 • Почалися відновлювальні роботи на дамбі, що захищає село Угорники від Бистриці Надвірнянської. На початок реконструкції завітали міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, сільська голова Угорників Любов Атаманчук та депутат міської ради від цього округу Роман Онуфріїв.

  Любов Атаманчук каже, що серйозні проблеми почалися в 2018 році. Тоді через сильні опади в горах, вода вночі підмила та зсунула угорницьку дамбу.

  «Одразу ж ми звернулися з проблемою до міського голови і сюди завезли великогабаритний камінь для екстреного укріплення. Тимчасово воно захистило сільськогосподарські угіддя і житлові будинки», – каже Любов Атаманчук.

  Але відновити споруду повністю село не могло ні за кошти села, ні з підтримкою міського бюджету. Адже вартість робіт з реконструкції – 12 мільйонів гривень. Втім, місто зайнялося документацією на відновлення.

  «З того часу встигли зробити проект, пройти експертизу і знайти кошти на реконструкцію. Хочу від імені мешканців Угорників подякувати за те, що цю серйозну проблему вирішують. Реакція була швидка і сподіваюся, що незабаром матимемо повністю відновлену та укріплену дамбу», – каже сільська голова.

  Василь Логаза, виконавець робіт будівельної фірми «Грандтавербуд» каже, що першим ділом роблять прокоп довжиною 570 м і шириною по дну ріки 40 м. Це відведе воду на інший берег і будівельники матимуть змогу робити роботи. Потім побудують перемичку 65 м довжиною і 6 метрів шириною. У разі, якщо почнеться повінь, це не дозволить “знести” незавершені роботи.

  Потім зроблять призму з негабаритного каменю і по ньому покладуть спеціальні ящики. А зверху – бетонні плити. Проект розрахований на тривалість в 4-5 місяців.

  «У нас в країні часто трапляється так: потрібно, щоб сталася надзвичайна ситуація, щоб почалася робота. Остання повінь принесла багато шкоди по нашій області і принесла великі збитки. Дякую швидкому реагуванні сільської голови та підрозділів міськвиконкому, підготували всі необхідні документи і, відповідно, почалася робота», – говорить депутат міської ради Роман Онуфріїв.

  Він також підкреслює, що держава мала б супроводжувати такі великі об’єкти постійно. І діяти на випередження повеней.

  «12 мільйонів гривень на реконструкцію надійшло із державного бюджету. Тож хочеться подякувати за це голові облдержадміністрації Віталію Федоріву та Прем’єр-Міністру України Денису Шмигалю. Окрім дамби в Угорниках плануємо зробити ще й дамбу в Микитинцях Івано-Франківської ОТГ. Ці проблемні ділянки ще одну повінь би не пережили, тож важливо, що зараз ми маємо можливість їх зробити. Тож вирішуємо проблеми спільними зусиллями», – підкреслив міський голова Руслан Марцінків.

  Також він висловив сподівання, що невдовзі від держави надійдуть кошти і на будівництво дамби біля нового мосту на Пасічну.

  Нагадаємо, у Франківську будівництво дамб перенесли на невизначений термін

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!