РФ продовжує встановлювати оборонні рубежі в тилових районах, – ISW

 • Губернатор Білгородської області В’ячеслав Гладков заявив 9 березня, що російська влада завершила будівництво “засічної лінії” укріплень уздовж кордону Білгородської області з Україною, передає УНН з посиланням на Інститут вивчення війни.

  У ISW нагадали про заяви Гладкова, що російські війська мають виділити військову силу для захисту цієї системи укріплень у разі малоймовірного нападу України на Білгородську область.

  Сили РФ неправильно розподілять сили, які найкраще підходять для підтримки активних наступальних операцій в інших частинах України, заявляють аналітики інституту.

  Гладков також заявив, що РФ втратила 10 мільярдів рублів (близько 132 мільйонів доларів) на будівництво лінії оборони, що, ймовірно, є марною витратою коштів на тлі питання про здатність РФ фінансувати свої військові дії в Україні.

  В Інституті нагадали, що український генеральний штаб також повідомив 10 березня про продовження будівництва укріплень військами РФ уздовж кордону Курської області з Україною. Ще одного району, який, швидше за все, ніколи не побачить бойових дій, говорять в ISW.

  Глава окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив 10 березня, що російські війська будують лінію оборони Криму, і натякнув, що це наказ Путіна.

  У ISW кажуть, що ці укріплення знаходяться далеко від нинішніх ліній фронту на півдні України, і будь-який російський персонал та техніка, розгорнуті на цих лініях, можуть бути використані для інших регіонів України.

 • До цього, Росія будує оборонні споруди в Курській та Білгородській областях, можливо, для підтримки інформаційних операцій, спрямованих на те, щоб подати Україну як загрозу російській території.

  Також збереження російських укріплень у Криму може свідчити про те, що російські війська не впевнені у своїй здатності утримувати окуповані території на Півдні України в довгостроковій перспективі. Зараз ISW не зафіксувала розгортання російських військ на жодному з цих оборонних рубежів.

  Читайте також: Ми ніколи не були настільки близькими до світової війни, – Орбан

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!