В Україні ввели воєнний стан: деталі та факти

  • Сьогодні, 26 листопада, Верховна Рада України підтримала запровадження воєнного стану.

    Причиною цього стала ситуація в Азовському морі. 25 листопада  прикордонні катери ФСБ Російської Федерації відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил України.

    Зазначимо, що засідання Верховної Ради ніяк не могло початись, оскільки позаду голови Андрія Парубія стояли депутати, зокрема лідер Радикальної партії Олег Ляшко. Депутати почали вимагати оголосити перерву, щоб провести додаткові консультації із президентом. Через деякий час Парубій таки виконав вимогу, проте тільки на 10 хвилин.

    Згодом Президент України Петро Порошенко звернувся до українців. Він зазначив, що хоче щоб воєнний стан розпочався  з 9 години ранку 28 листопада.

    “Моє рішення – запровадити воєнний стан на 30 днів, щоб він ні на день не наклався на початок передвиборчої кампанії. Воєнний стан триватиме 30 днів і завершиться в середині грудня”, – сказав Порошенко.

    Відповідаючи на запитання народних депутатів про обмеження прав і свобод громадян під час введення воєнного стану, секретар РНБО Олександр Турчинов відповів:

    “Всі хто читали закон розуміють, що воєнний стан – це і є обмеження прав і свобод громадян”, – повідомив Турчинов.

    Опісля на трибуні виступив Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який зокрема заявив:

    “Ми не можемо одночасно торгувати й воювати з країною агресором. Маємо прийти до дипломатичного і цивільного біометричного режиму з РФ. Зараз наші дипломати не здійснюють жодної дипломатичної діяльності”, – сказав міністр.

    Народні депутати різко виступали, щодо обмеження прав і свобод громадян, деякі вимагали, щоб введення воєнного стану відбувалося тільки на територіях, де проходять воєнні дії.

    Із гучними заявами виступала й Ірина Геращенко. Вона сказала, що депутати повторюють сторічну історію, коли через чвари і скандали хочуть втратити державу.

    Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у зверненні сказав, що не розуміє, він закликав, депутатів знайти компроміс, об’єднатися та зробити країну сильнішою:

    “Немає нічого ціннішого за життя. До скількох родин прийшло горе, через російську агресію. Будь-яке наше рішення впливає на українців”, – заявив Гройсман

    Президент України Петро Порошенко на виступі у Верховній Раді наголосив:

    “Режим воєнного стану буде застосовано виключно у випадку наземної російської воєнної агресії. Доти, не буде обмеження прав та свобод громадян. Але як тільки російський солдат перетне кордон, я не буду чекати ні хвилини щоб забезпечити захист української землі”, – сказав президент.

    Особливий стан буде введено на територіях таких областей: Донецька, Вінницька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, а також Чернігівська, Херсонська і внутрішні води Азово-Керченської акваторії.

    В результаті, депутати підтримали указ Президента щодо введення воєнного стану. “За” проголосувало 276 депутатів. Прикарпатські нардепи голосували так: рішення підтримали Юрій Соловей, Михайло Довбенко, Володимир Шкварилюк, Юрій Бабій, Анатолій Дирів, Юрій Тимошенко. Не голосували Олександр Шевченко, Віктор Шевченко та Юрій Дерев’янко.

    Ситуацію одразу почали обговорювати в соціальних мережах. Зокрема, свою думку висловили відомі українці. 

    Окрім того, “Галицький кореспондент” запитав думку щодо запровадження воєнного стану у відомих франківців.

    Нагадаємо, що раніше опублікували текст указу Президента України , який підтримав комітет Верховної Ради.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!