Вампіри, чупакабра та привиди: в Університеті третього віку говорили про готичну літературу

 • 1 лютого після символічних січневих канікул в Івано-Франківську відновив роботу Університет третього віку. Нагадаємо, що безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства тощо.

  Сьогодні викладач Прикарпатського університету Ірина Гросевич розповідала про готичну літературу, порівнюючи її з українською.

  Зокрема, тут говорили про такі персоналії, як Вампір чи Дракула. Часто у нас говорять про такий термін, як «енергетичний вампір», а от чи є замінник Дракули? Є. І їх називають упирями, акцентує Ірина Гросевич. І додає, що цей образ ми мали б зустрічати у творах Івана Франка та Миколи Гоголя.

  «У нас ще є чупакабра», – додала одна зі студенток.

  Також тут говорили про привидів. «Що таке привид? – запитала Ірина Гросевич. – Це персонаж із казок, уособлення мертвих. І до них ми не відносимося із острахом, а скоріше – з тугою».

  Вона додала, що є приблизно 400 різних тверджень про те, що таке привид. Мовляв, трапляється що люди не бачать, а фотоапарати та відеокамери можуть вловити. Цікаво, що образ привидів побутує у кожному народі. Ба більше, навіть існує традиція задобрювати душі померлих.

  Наступне навчання через тиждень – 8 лютого о 15 год.

  Нагадаємо, що студентам “Університету третього віку” розповіли про дерево роду.  А ще студенти третього віку обговорювали традиції та свята.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!