Від 50 до 300 тисяч: скільки коштів отримають сім’ї загиблих та травмованих у пожежі в Косові

 • Фонд соціального страхування України виплатить матеріальні допомоги сім’ям загиблих та травмованих медпрацівників внаслідок пожежі в Косівській лікарні, коли отримає акт розслідування.

  Сім’ї молодшої медичної сестри Світлани Біленчук, яка отримала 90% опіків тіла та 29 грудня померла в обласній клінічній лікарні, виплатять 307 тис. 842 грн. Також оплатять всі чеки придбаних медикаментів для лікування Світлани, які надасть сім’я, — 13-15 тис. грн, пише “Галицький кореспондент” із посиланням на “Суспільне Карпати”.

  “Сім’я Світлани Біленчук отримає одноразову матеріальну допомогу у розмірі 248 тис. 100 грн. Також допомогу у розмірі 40 тис. 620 грн дадуть утриманцям жінки. В померлої медсестри є 7-річний син. Він отримає 6 073 тис. грн. Батькам загиблої нарахують 25% від її середньомісячної зарплати — 4 049 грн”, — каже Леся Кучера.

  Допомогу від Фонду соціального страхування отримає й сім’я медсестри Світлани Ватаманюк, яка отримала 60% опіків тіла та померла 14 січня у Київському опіковому центрі.

  “Першу добу вона лежала в обласній лікарні. Сума на лікування становила 8 774 грн, це профінансуємо. Також Фонд оплатить всю суму на медикаменти по чеках, які нам нададуть члени сім’ї”, — повідомила Леся Кучера.

  З її слів, для отримання одноразової допомоги у дружини, чоловіка чи дитини має бути однакова реєстрація місця проживання членів сім’ї на час смерті.

  “У Світлани Ватаманюк є чоловік, який прописаний за іншою адресою. У випадку доведення спільного проживання Фонд виплатить йому одноразову допомогу на сім’ю — 248 тис. 100 грн. Щомісячні виплати також можуть отримати її батьки. В неї є старенька мама. Вона отримає 25% від її середньомісячної зарплати — 6 885 грн”, — розповіла Леся Кучера.

  Лікар-анестезіолог Михайло Рабинюк, який отримав 20% опіків тіла та зараз перебуває в обласній лікарні, отримає всі суми по чеках на медикаменти, які витратив на лікування. За словами Лесі Кучери, це — приблизно 50 тис. грн.

  “У разі надання йому групи інвалідності, яка встановлюватиме втрату працездатності, він отримає одноразову допомогу та щомісячні виплати. Суми будуть залежати від відсотка втрати працездатності”, — розповіла Леся Кучера.

  “100 тис. грн ми направили в бюджет Косівської територіальної громади, та по 50 тис. грн — в бюджети Снятинської, Рожнівської та Кутської громад. Також департамент соціальної політики якнайшвидше виділить одноразові матеріальні допомоги — по 23 тис. грн — на лікування та сім’ям загиблих”, — додала голова ОДА Світлана Онищук.

  Ймовірно причиною пожежі в реанімації стало те, що  хтось запалив заупокійну свічку. Однак версій пожежі у реанімації Косівської лікарні декілька: не виключають несправність кисневої апаратури

   “Хворі згоріли заживо”: чому через заупокійну свічку сталася пожежа в реанімації Косова

  29 грудня померла молодша медична сестра, яка отримала 90% опіків тіла на пожежі лікарні у Косові.

  На Прикарпатті 30 грудня оголосили днем жалоби за загиблими на пожежі лікарні у Косові.

  Ще одного постраждалого під час пожежі у Косові лікаря-реаніматолога готують до пересадки шкіри. 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!