“Хворі згоріли заживо”: чому через заупокійну свічку сталася пожежа в реанімації Косова

 • Смертельна пожежа трапилась у лікарні Косова, що на Прикарпатті, 28 грудня. Мер міста заявив, що, ймовірно, хтось запалив заупокійну свічку.

  Міський голова Косова Юрій Плосконос розповів, що вибуху не було. Додав, що всі вікна в лікарні були цілі, пише “Галицький кореспондент” із посиланням на “Новини.LIVE”.

  Пожежа почалася миттєво, але вибуху не було

  Міський голова Юрій Плосконос розповів, що пожежа сталася в реанімації на першому поверсі чотириповерхової будівлі лікарні. На одному посту лежало двоє хворих, ще троє — на другому. Усі лікувалися від важкої форми коронавірусу.

  “Чоловіку, який помер напередодні, за давньою традицією, поставили свічку. Оскільки у палаті усі хворі перебували на кисні — почалося швидке вигоряння через контакт вогню з перенасиченим киснем повітрям. Але вибуху, про який всі пишуть, не було. Я зайшов до відділення після того, як пожежу загасили, всі вікна були цілі. Деякі розбили, щоб пройшла задимленність. Їх неможливо було відкрити. Якби був вибух — вікна би повилітали, а так частина з них стоїть досі”, — уточнив мер.

  “Коли помирає хворий — санітарки ставлять свічку у звичайних палатах, але до цього випадку я не знав, що так само роблять і у реанімаціях. Можливо, це трагічний збіг обставин, бо якщо запалити саму свічку, то кисень же у повітрі не загориться. Думаю, її могли зачепити одягом або та свічка перевернулася і мала контакт із речовинами, перенасиченими киснем. Бо все почало горіти дуже швидко”, — додав він.

  “Ви собі уявіть, за весь час ковіду у цій реанімації помирали десятки хворих. Тільки у вересні було 19 смертей і це рахуйте було 19 свічок. Але така трагедія сталася саме зараз. Фактично маємо трагічний збіг різних обставин”, — уточнив мер.

  Хворі згоріли заживо?

  На уточнення, як саме померли інші хворі, що знаходилися у палаті реанімації, де сталася пожежа, міський голова відповів, що виходить, згоріли заживо.

  “Хворі згоріли, виходить, заживо. Бо в одній палаті один обгорівший  (власне, чоловік, який помер природньою смертю, і за яким і ставили заупокійну свічку. – ред.) і ще два на сусідніх ліжках. Всі особи похилого віку. Четверта смерть вже на першому посту. Це жінка, яка швидше за все задихнулася. Другу врятували. Відомо, що на момент пожежі в реанімації, окрім хворих була одна медсестра та одна санітарка. Але хто із них поставив свічку — поки невідомо”, — підсумував Плосконос.

  Що сталося у реанімації лікарні — офіційна версія рятувальників

  За інформацією Державної рятувальної служби, за попередніми даними розслідування трагедії у Косівській центральній лікарні, вогонь виник на першому поверсі лікарні через грубе порушення правил пожежної безпеки. А саме: через необізнаність людей щодо елементарних законів фізики та нехтування правилами безпеки.

  Втім, версій пожежі у реанімації Косівської лікарні декілька: не виключають несправність кисневої апаратури

  До теми: на Прикарпатті 30 грудня оголосили днем жалоби за загиблими на пожежі лікарні у Косові

  Читайте також: у Франківськ прямує літак санавіації, щоб транспортувати медсестру в Київський опіковий центр

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!