Влада провокує напругу в суспільстві методами підвищення зарплат, – експерт

  • Влада вішає локшину на вуха українцям про зростання доходів. Це підміна понять і може призвести до ескалації конфлікту в суспільстві та різкого росту безробіття.

    Про це сайту “24” розповів екс-міністр економіки Володимир Лановий.

    Читайте також: скільки грошей у 2018 році витратять на панські умови праці Порошенка: неочікувані дані

    На думку експерта, в 2018 році зростання мінімальної і середньої зарплати відбудеться для 10 мільйонів офіційно працевлаштованих людей. Але насправді населення складає близько 40 мільйонів, які отримують доходи з різних джерел.

    Чому мінімальна пенсія 1400 гривень, а мінімальна зарплата підвищена майже до 4 тисяч? Це ескалація конфлікту в суспільстві, протиставлення одних верств іншим. Це можливості для фальшування інформації. Влада про зростання зарплат говоритиме, як про нібито зростання доходів. А світова статистика свідчить, що Україна в 2016 році зайняла останнє місце по темпам реального зростання доходів населення,
    – зауважує Володимир Лановий.

    Як розповідає фахівець, бюджетникам держава частково накине зарплату. А чиновники собі будуть виписувати по 300 тисяч гривень. Депутати заклали  підвищення зарплати в 2018 році удвічі. Але в приватному і реальному секторі економіки треба заробляти гроші, перш ніж підняти зарплату.

  • “Знахабніли всі відомства. Чиновники просто збільшують собі зарплати, щоб набити кишені, а не інвестувати в розвиток галузі. Але в реальному секторі економіки немає джерел, тому що відсутнє зростання. В промисловості мінусові темпи. В сільському господарстві – нульові. Тому підприємці, щоб виконати постанову про мінімальну зарплату майже в 4 тисячі гривень, скоротять працівників. Це призведе до росту безробіття”, – наголосив економіст.

    Нагадаємо, 7 грудня Верховна Рада ухвалила Держбюджет на 2018 рік. Доходи становлять 913 млрд 613,7 млн грн, видатки – 988 млрд 634,3 млн грн. Граничний обсяг дефіциту держбюджету передбачений на рівні 81 млрд 849,4 млн грн. За підсумками 2017 року сукупний держборг України може досягти 84,6% ВВП. Кабмін планує збільшити мінімалку до 3723 гривень. У бюджеті на наступний рік закладено прогноз курсу гривні до долара на рівні 29,3, з його потенційним зростанням до 30 грн до кінця року.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!