«Всі мої роботи мають бути з родзинкою і зроблені з любов’ю»: франківська мисткиня про вироби у техніці макраме

 • Мисткиня долучається до благодійних заходів своїми працями.

  Почалося все з декрету. Творча дівчина Оксана Зіброцька, яка за професією перукар, вперто шукала справу свого життя, і доля спрезентувала їй такий подарунок. Спершу пробувала себе в роботі з деревом, але, коли виховуєш двох малих діток, часу на це катастрофічно не вистачало. Відтак майстриня почала читати книги з дизайну інтер’єру. І одного разу натрапила на незнайоме слово «макраме», повідомляє «Галицький кореспондент».

  Відтоді й почалося знайомство Оксани Зіброцької з таким видом мистецтва. І воно зачепило дівчину. Зачепило настільки, що щоночі, коли діти сплять, мисткиня чаклує над нитками, створюючи черговий неймовірної краси виріб. Чи то панно на стіну, чи килим, чи патріотичний прапор.

  «У техніці макраме працюю ось уже два роки й постійно в пошуках якихось новинок. Зокрема, почала робити світильники, які надають приміщенню особливої атмосфери. А для цього вчуся зварювати до них металеві каркаси. Також у планах зробити світильники з вишитими вставками. Всі мої роботи мають бути з родзинкою і зроблені з любов’ю», – розповідає Оксана Зіброцька.

  Нитки майстриня використовує різноманітні, але передусім надає перевагу гіпоалергенним. Це натуральна бавовна, поліефірні нитки й котонові.

  «Головне, щоб була ідея, а сплести можна з будь-чого», – наголошує мисткиня.  

  Оксана Зіброцька активно долучається до благодійних ярмарків та аукціонів. Ось нещодавно дівчина офірувала свою роботу «прапор Перемоги» для передвеликоднього аукціону в Івано-Франківську для допомоги нашим захисникам. 

  «Моя рідна сестра мешкає в Чикаго. Волонтерить. Разом з однодумцями часто організовують різноманітні ярмарки для допомоги українцям. Спершу я робила для подібних заходів різноманітні брелоки та маленькі оригінальні прапорці в машину. А відтак почала плести великі прапори з тризубами. Дуже ексклюзивні роботи», – ділиться спогадами Оксана Зіброцька.  

 •  За словами мисткині, вона дуже вдячна своєму чоловікові, який її дуже підтримує і допомагає самореалізовуватися.

   «Якщо для когось робота – це справді важкий труд, то для мене макраме – це мій відпочинок, моє заспокоєння. Коли я працюю, я насолоджуюся процесом, і це приносить мені величезне задоволення», – радіє Оксана Зіброцька.

     Юлія МАРЦІНІВ

  Читайте також: Донатили на ЗСУ: в Івано-Франківську відбувся благодійний вечір добра

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!