Цей день в історії Прикарпаття. 16 липня

  • – Сьогодні – 25 річниця прийняття Верховною Радою Декларації про державний суверенітет України (1990)

    Верховна Рада України. Липень 1990 р.


    – Також святкуємо День бухгалтера України. Офіційне професійне свято наших бухгалтерів має щорічний характер і відзначається в Україні на підставі датованного 18-го червня 2004 року Указа Президента України. Дата свята була встановлена 16-го липня тому, що саме в цей день у 1999-му році був прийнятий Закон України, де були закріплені основні положення «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

    ПОДІЇ

    – 16 липня 1861 р. – у Коломиї при римо-католицькій парафії ксьондз-декан коломийський Й.Скавронський заснував Братство Шкаплєжне на пошанування Матері Божої Шкаплєжної.

    – 16 липня 1908 р. – у селі Устя на Снятинщині перед своїми виборцями виступив  депутат австрійського парламенту, письменник В. Стефаник.

    – 16 липня 1911 р. – з українських депутатів австрійського парламенту під проводом К. Левицького був сформований Український парламентський союз. Союз мав на меті добитися вирішення для українців краю таких питань: заснування українського університету та проведення виборчої реформи до галицького сейму.

    – 16 липня 1926 р. – польський уряд декретом увів новий 10%-податок на прямі податки. На цей час селяни вже платили податки на землю, за коня, корову, свиню, птицю, собаку; на утримання костьолу, війта, поліції.

    – 16 липня 1933 р. – у Станиславові під час футбольного матчу «Пролому» з «Гакоахом» стався прикрий інцидент з суддею Венджинським, який своїми непрофесійними діями спровокував бійку на полі та арешт «проломівців» поліцією.

    Станиславівський «Пролом»

    – 16 липня 1941 р. – у штаб-квартирі Гітлера відбулася нарада партійних та військових керівників Німеччини, на якій обговорювалося питання майбутнього України. Було вирішено передати територію «староавстрійської Галичини» до Генерального губернаторства; Північну Буковину, Бессарабію і територію за Дністром (Трансністрію) з центром в Одесі – до Румунії. Крим повинен був стати «територією Рейху», а рейхскомісаром решти України ухвалено призначити Еріха Коха.

    – 16 липня 1990 р. – Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. В Івано-Франківську відбувся багатолюдний мітинг.

    ІМЕНИНИ: Олександр, Анатолій, Демидов, Марк


    НАРОДИЛИСЯ

    – Народився Прокіп Мостович (1867 р. с. Шманьківці, нині Чортківського району – 26 травня 1937 р., Коломия) – педагог, гімназійний професор, директор Коломийської української гімназії.

    Громадська рада учнів коломийської гімназії. По центру – П. Мостович

    – День народження Марії Стеф’юк (1948 р.) – співачки, народної артистки України (1979), лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка (1988). З 1972 р. солістка Київського театру опери та балету. Родом з с. Рожнів Косівського району.

    Марія Стефюк



    Марія Стеф’юк. Солов’їний романс

    – Народився Мирослав Бойко (16 липня 1951р., с. Копанки Калуського району) – заслужений працівник сфери послуг України, керівник-винахідник, дійсний член Академії будівництв України, Почесний працівник туризму України і асоціації готельних об’єднань та готелів міст України. Керівник фірми «Надія».

    Мирослав Бойко

    ЦІКАВО

    – 16 липня 1918 р. – гетьман Павло Скоропадський затвердив взірець морського прапора України.

     

                                            Підготували Наталія Храбатин та Галина Максимюк

     

    Читайте також:

    Цей день в історії Прикарпаття: 1 липня2 липня3 липня4 липня5 липня6 липня7 липня8 липня9 липня10 липня11 липня12 липня13 липня14 липня, 15 липня

    Цей день в історії Прикарпаття: СіченьЛютийБерезеньКвітеньТравеньЧервень

    16.07.2015

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!