Якщо нічого не робити зі сміттям, воно поглине планету, – Алан Янг на TEDx

 • Сьогодні, 30 вересня, в Івано-Франківську розпочалась конференція TEDx.

  Одним зі спікерів став Алан Янг, екс-голова Powers Young та волонтер Корпусу Миру. Він розповів про проблеми зі сміттям у Хмельницькому та про те, як їх вдалося вирішити завдяки позитивному мисленню.

  “Хмельницький зумів перетворити проблему зі сміттям на джерело потенційних доходів. 60 років до цього мешканці викидали свої відходи на купу, яка досягала 50 метрів, і там утворювались надзвичайно шкідливі хімічні речовини. І лише нещодавно міська влада почала з цим боротися. Хоча зауважу, що українці й так продукують не дуже багато сміття – ви часто не купуєте навіть те, що треба, а квашені огірки берете в бабусі, а не купуєте щоразу в новій банці”, – розповів Алан Янг.

  Він додав, що якщо нічого не робити зі сміттям, то воно поглине всю Землю. Тож його треба переробляти – як це почали робити у Хмельницькому.

  “Базовий принцип такий: ми збираємо метан, виробляємо з нього електроенергію, продаємо її, а за отримані гроші стерилізуємо решту сміття. Далі йде переробка сміття на заводі у біомасу, яка може бути використана як паливо на заводах”, – додав спікер.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!