З другої спроби

  • Тарас Мельник все-таки очолив Івано-Франківську обласну дитячу клінічну лікарню. Двомісячна епопея з його призначенням завершилася 31 липня, і її фінал став для багатьох неочікуваним.

    З чого все почалося

    4 лютого в Івано-Франківську відбулося засідання конкурсної комісії департаменту охорони здоров’я ОДА щодо зайняття посади гендиректора обласної дитячої лікарні. До участі тоді допустили п’ятьох кандидатів – Ларису Підвербецьку, Тараса Мельника, Ярослава Криштафовича, Ігоря Дмитренка та Олега Курташа. Вони представили свої програми та плани щодо розвитку закладу. Після цього комісія порахувала бали та оголосила своє рішення: керівником ОДКЛ обрано Тараса Мельника. Цю кандидатуру підтримав і колектив лікарні.

    Для затвердження Тараса Мельника на посаді потрібне було рішення обласної ради. Втім, через пандемію коронавірусу і пов’язаний з нею карантин депутати зібралися аж 29 травня. Проєкт рішення про призначення Тараса Мельника був у порядку денному сесії – і, за словами голови конкурсної комісії Володимира Чемного, депутати практично завжди затверджували переможця конкурсу. Але голосування стало не формальністю, а шоком для колективу ОДКЛ – рішення не було прийнято. Не вистачило одного голосу.

    У ситуацію втрутилися департамент охорони здоров’я та керівництво ОДА. Скориставшись невизначеністю, обласні чиновники призначили новим т.в.о. керівника лікарні Володимира Семенюка. Працівники ОДКЛ обурилися таким призначенням, адже завідувач онкологічного відділення Семенюк теж подавав свою кандидатуру на конкурс, але його не було допущено, бо медик не відповідав усім вимогам.

    Після цього почалися акції протесту медиків, обурення депутатів – адже посадовці з департаменту, по суті, проігнорували волю колективу і половини обласної ради. Мова йшла навіть про те, що за такі дії може «світити» кримінальна відповідальність – перевищення службових повноважень. Лікарі боролися за свого кандидата близько двох місяців.

    Неочікуваний фінал

    31 липня в Івано-Франківську знову відбулася сесія обласної ради – через два місяці після попереднього засідання. На неї спершу було винесено питання про проведення повторного конкурсу на посаду гендиректора ОДКЛ. Втім, як стало відомо вже перед розглядом питання, замість цього депутати голосували за призначення керівника лікарні – тобто повторно розглянули питання, за яке не вдалося зібрати більшості голосів 29 травня.

    За словами голови облради Олександра Сича, ОДА погодилася виступити суб’єктом подання цього рішення – таким чином воно буде стовідсотково легітимним.

    «У разі позитивного прийняття цього рішення я пропоную департаменту охорони здоров’я скасувати свій наказ про оголошення повторного конкурсу. Бо це буде юридична колізія, яка може втягнути нас у судові спори на багато років. Ми знаємо, як у нас працюють суди. Ми не маємо права диктувати ОДА, як діяти – але рекомендуємо вчинити саме так», – сказав Олександр Сич, після чого депутати почали слухати спікерів.

    Першим на трибуну піднявся т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Дзьомбак, зауваживши, що в.о. директора департаменту Ірина Кобельська перебуває у відпустці. Депутати на це відреагували осудливо: мовляв, зручно перебувати у відпустці щоразу, коли за твої помилки має віддуватися хтось інший.

    «Департамент вважає, що діяв у межах своїх повноважень і обрав шлях оголошення повторного конкурсу. Але, враховуючи ті моменти, які ми мали з цією ситуацією, все ж вирішили винести на сесію саме голосування за призначення директором ОДКЛ Тараса Мельника терміном на 5 років», – повідомив Володимир Дзьомбак.

  • Після цього депутати з різних фракцій почали запевняти медиків, що насправді повністю підтримують кандидатуру Тараса Мельника. Манолій Піцуряк зазначив, що за нового головного лікаря треба проголосувати, адже дітям потрібно надавати якісну допомогу, а колектив має жити своїм життям. Остап Дзеса, у свою чергу, сказав, що зараз нікому не треба геройствувати і рвати на собі сорочку – просто треба було натиснути кнопку «за». Його запальну промову прокоментував Олександр Сич, зазначивши, що саме фракція Дзеси, тобто БПП «Солідарність», дала найменше голосів за Тараса Мельника.

    Перед депутатами під бурхливі оплески присутніх у залі медиків виступив і сам Тарас Мельник.

    «Я виграв конкурс, але програв інформаційну війну. Ми не змогли донести до депутатів всю суть моєї програми у лікарні. Ми говорили лише правду і нічого поганого про своїх конкурентів. А в інформаційній війні перевагу має той, хто бреше, бо, говорячи правду, ти обмежений лише нею. Але я обіцяю, що під моїм керівництвом через 2-3 роки обласна дитяча лікарня стане однією з найкращих в Україні. Хірургія і реанімація новонароджених, виїзди і так далі – маю плани розвитку кожного відділення», – висловився Тарас Мельник.

    Після цього, знову ж таки, під оплески лікарів, депутати проголосували «за» обрання Тараса Мельника керівником КНП «Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня».

    А що далі?

    Лікарі з ОДКЛ добилися свого і зітхнули з полегшенням. Але далі на колектив лікарні чекає тривала і важка робота. Втім, новий очільник закладу заявляє, що більш ніж готовий до цього.

    За словами Тараса Мельника, лікарня скасує плату за значну частину послуг, які зараз надаються за гроші. При цьому він пообіцяв і зростання надходжень від установи, хоча й зізнався, що починати роботу буде важче, ніж це було б два місяці тому.

    «Зараз уже немає інвестицій, перспектива яких була тоді. Коли я лише виграв конкурс, то до мене звернулися представники п’яти ОТГ з сусідніх областей, які були готові платити за лікування своїх дітей у нас. А тепер вони також взяли паузу», – додає новообраний очільник лікарні.

    Основні плани лікарні на цей рік – гідно пройти перехідний період під час медичної реформи і розвиватися далі. Що ж, залишається спостерігати, чи зможе Тарас Мельник втілити всі сподівання колективу.

    Тарас ВОЛОШИН

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!