Житлова реформа по-франківськи

  • І знову серед громадськості активізувалась до обговорення тема створення ОСББ. Влада, як завжди, закликає громадян до самоорганізації. Але чи сприяє? Івано-Франківське комунальне підприємство «МІУК» (до цього «ЄРЦ») отримує щорічні мільйонні дотації з бюджету, натомість ОСББ пропонують брати участь у конкурсах.

    13020521_607975659351403_53563974_n

    Питання ОСББ знову на часі. Наближається 1 липня – дедлайн, після якого люди змушені будуть взяти управління своїми багатоповерхівками у власні руки. До недавнього часу більше половини будинків Івано-Франківська перебували на балансі комунального підприємства «ЄРЦ» (тепер «МІУК»). На сьогодні всі будинки зняті з балансу підприємства. Але до 1 липня «МІУК» виконує функції управителя. Далі багатоповерхівки повинні або створити ОСББ, або прийняти рішення про самоуправління (на кшталт будинкового комітету), або знайти собі управляючу компанію (приватний ЖЕО). Будинкам, які не підуть жодним із цих шляхів, міська влада сама призначить управителя, обраного на конкурсній основі.

    Хто за що платить?

    Українська Галицька Партія проаналізувала бюджет розвитку Івано-Франківська – і виявилось, що пропагування самоорганізації населення міською владою – це просто слова. А насправді вона підтримує не ОСББ, а своє комунальне підприємство «МІУК». З бюджету розвитку на ОСББ не виділено жодної копійки. Такі організації можуть сподіватись лише на грантові кошти. І знову все залежатиме від волі чиновника.

    Натомість комунальне підприємство «МІУК» у 2016 році із бюджету розвитку отримає 14 млн грн. Не забуваймо, що це кошти, акумульовані із податків, сплачених мешканцями Івано-Франківська.

    Активіст УГП, юрист Андрій Іванович наголошує: «Виходячи із нового закону, обов’язок щодо утримання і фінансування будинку лягає на плечі самих мешканців. Співвласники будинку відтепер мають самі забезпечувати належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна, організувати технічне обслуговування, проводити ремонти. І якщо тепер усі мешканці будуть платити за ремонт даху зі своєї кишені, то зі сплачених податків ми ще й будемо (через бюджет розвитку) фінансувати діяльність «МІУКу». Навіщо? Адже останньому будуть платити мешканці будинків, які комунальне підприємство візьме під свою управу.

  • Увага! Конкурс!

    Мешканці міста досить пасивно ставляться до законодавчих змін. У 2016 році лише 3 будинки зголосились організувати ОСББ. Тому очевидно, що більшість багатоповерхівок віддадуть управляючій компанії за рішенням міської влади. Компанію мають обрати за конкурсом. В Українській Галицькій Партії припускають, що, найімовірніше, цією компанією стане те саме КП «МІУК». Отже, все залишиться по-старому. І для Івано-Франківська житлова реформа закінчить тим, що КП «МІУК» тепер, окрім бюджетних дотацій, буде отримувати ще й кошти із власників підуправного йому житла за надані послуги.

    «Закон мав за мету не тільки стимулювання самоорганізації населення, але й розвиток ринку надання послуг з управління та утримання багатоквартирних будинків. Тому важливо, щоб була здорова конкуренція на ринку, щоб було якомога більше управителів, щоб мешканці мали з кого вибирати, – стверджує Андрій Іванович. – Але про яку конкуренцію може йти мова, коли влада дотує свої КП?»

    Здавна Галичина славилась високою здатністю населення до самоврядування та самоорганізації. У дореволюційний період тут активно працювали виробничі кооперативи, різні спілки. І сьогодні маємо відновлювати добрі галицькі традиції господарювання, опиратись на успішний сучасний досвід створення аналогів ОСББ у країнах Європи, а не тягнути на собі комунальне ярмо, нав’язане нам зверху, вважають в Українській Галицькій Партії.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!