Благодійну організацію “Дім Сірка” виганяють з орендованої території

Притулок для собак, в якому зараз перебуває 180 чотирилапих, погрожують підпалити, якщо вони не покинуть приватну територію, яку орендує організація.

Сьогодні, 23 серпня, відбулась прес-конференція голови ГО “Дім Сірка” Наталії Когут та директора КП “Полігон” Юрія Мороза, стосовно критичної ситуації, яка склалась навколо притулку для собак, що знаходиться в селі Загвіздя Тисменицького району.

За словами Наталії Когут, їх просто змушують покинути орендовану територію та прибрати звідти собак. “Люди налаштовані дуже  агресивно. 180 вилікуваних та вигодуваних тварин можуть постраждати. Їх можуть потруїти або підпалити”, – наголосила голова БО “Дім Сірка”.

Влада прийняла рішення, що притулок становить загрозу дітям, тому організації потрібно з’їхати з орендованої, приватної території.

Більш важливою проблемою є те, що “Дім Сірка” знайшов нову ділянку  для притулку – це 40 сотих, під лісом. Отримали погодження на місцевому рівні, але кінцевою інстанцією є Київ, який загальмував увесь процес. “Три дні тому нам прийшла відповідь, де нам відмовляють, оскільки наші документи, мета та бізнес-план не відповідає пунктам лісового кодексу”, – пояснила пані Наталія.

“Мабуть, у Києві хтось захотів багато грошей, або там не розуміють, що у нас існує нагальна проблема, бо не має куди дівати безпритульних тварин. Ми, мабуть, поставимо вольєри під державне агентство лісових ресурсів, щоб вони зрозуміли, що зробили велику помилку”, – зазначила голова БО “Дім Сірка”.

Директор комунального підприємства “Полігон” Юрій Мороз розповів про те, що їхнє КП займається відловом та стерилізацією собак в Івано-Франківську та часто співпрацює з БО “Дім Сірка” в цьому плані. “Наша співпраця полягає в тому, що ми часто направляємо собак після стерилізації на перетримку в “Дім Сірка”, – сказав він.

Зокрема директор КП запевнив, що бізнес-план, розроблений для  нового притулку, створений на основі міста Луцьк, де теж функціонує собачий притулок.

“Ми хотіли зробити в Івано-Франківську притулок європейського типу. Але виходить, що якомусь чину в Києві видніше, що має робитися у Франківську”, – констатував Юрій Мороз.

При цьому на тій ділянці не буде проводитися вирубка лісу. Міська рада готова виділити кошти на облаштування притулку.

Ініціатори проекту нового притулку не збираються здаватись і спробують вплинути на ситуацію через народних депутатів.

Нагадаємо,  “Дім Сірка” і “Азов” провели толоку в собачому притулку в Загвізді.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!