Любов на годину

«Роман без фінансів – нонсенс. Чоловіки не цінують безкоштовний товар», – ще минулого століття переконувала Саллі Стенфорд, засновниця і власниця багатьох борделів, «матуся» повій та мер міста у Каліфорнії. Так часто вважають і досі. Люди звикли до того, що мало не все можна купити, нехай і за велику ціну. Серед пропонованого товару часом опиняються й жінки. І ціна на жіноче тіло – не така й висока.

На останньому засіданні Івано-Франківської міськради про жінок, які пропонують сексуальні послуги за гроші, публічно заговорив депутат Володимир Олійник. Він зауважив, що чи не кожного вечора, повертаючись додому, бачить на вул. Надрічній повій, та поцікавився, чи поліція якось контролює це питання.

Яка ціна на любов погодинно та чи можуть органи влади контролювати «нічних метеликів» в обласному центрі, вирішила поцікавитися і журналіст «Галицького кореспондента».

«Дав 200 гривень, щоб забралася з дороги»

Знайти повію в Івано-Франківську, щоб поговорити з нею про її древнє ремесло, виявилося не так просто, незважаючи на те, що є інформація, на яких точках вони «працюють». Це, як правило, автотраси, виїзди з міст, вокзал чи заправки.

Серед тих, хто часто буває на Надрічній, про Надію (принаймні, основна тамтешня «жриця любові» відрекомендовується саме так) вже ходять чутки. Її знають працівники заправки, вахтери. Розповідають, що Надя раніше працювала з напарницями, та зараз – найчастіше одна і часом сама не проти поговорити. Година з нею, кажуть, коштує тисячу гривень, оральний секс – 300, більше послуг вона не надає. Чому опинилася там і як – нікому не відомо.

Один з автомобілістів, Владислав, розповідає, що кілька разів зупинявся на дорозі, аби підібрати дівчину. Не для того, щоб «купити», а щоб підвезти. А нещодавно дав їй 200 гривень – просто аби пішла з дороги.

«Дівчині – 18 років. Підібрав біля Ямниці, коли повертався зі Львова, була десь 9-та вечора. Як розповіла, займається цим вже півроку. Батька немає, є хвора сестра і мама, яка вижити на пенсію просто не може. Сама дівчина навчається та у вихідні підробляє в магазині. Чесно скажу, дав дитині 200 гривень, щоб тільки забралася з дороги, бо стало шкода. Говорила, що її не раз «кидали» клієнти, погрожували, що кожного тижня перевіряється…», – розповідає Владислав.

Він додає, що дівчина навіть зізналася, що продала й свою невинність. Оцінила її в 10 тисяч гривень, бо потрібні були кошти мамі на операцію.

Ще один чоловік розповів, що з однією з цих дівчат навіть якийсь час підтримував зв’язок. Також, мовляв, пошкодував її. Назвати своє ім’я, а тим паче дівчини, не захотів. Але запевнив, що вона була і справді красуня, і якби не її спосіб заробляння на життя, не відпустив би її від себе.

Від неї довідався, що багато таких дівчат – студентки, стараються працювати по одній, зустрічаються з клієнтами в готелях. З часом переходять на квартири, мають постійних клієнтів. Одна ніч з юною красунею може коштувати до 4 тис. гривень.

Дівчата регулярно перевіряються, бо навіть обов’язкове використання презерватива, звісно, не гарантує повної безпеки. Страшно захворіти, хоча і без того ризиків немало. Не знають, хто зупиниться цього разу і що з того вийде. Буває різне: погрози, побиття чи просто відмова заплатити.

Ціна задоволення

Одна з колишніх працівниць готелю в Івано-Франківську розповідає, як не раз зауважувала, що жінки приїжджали по кілька разів за день з різними чоловіками, та дізнаватися більше про їхнє життя бажання не було.

Чоловіки теж спілкуватися з повіями хочуть далеко не завжди. Це і ризик, і, як жартують, знайти дівчину на ніч можна в будь-якому нічному клубі, не обов’язково шукати повію.

Знайти номери телефонів, щоб «замовити дівчинку», можна і в інтернеті – багато сайтів пропонують інтимні послуги в нашому місті відкрито і безперешкодно. Ці сайти чимось схожі на інтернет-магазини: фото, параметри, характер, номери телефонів. Якщо задати у пошуковику «повії в Івано-Франківську», натрапите на салон еротичного масажу «Кицюня», який знаходиться просто у центрі міста і пропонує «усі найкращі види еротичного масажу та його доповнень».

Подейкують, що отримати номери повій можна і в таксистів, але ризикувати ми не стали.

Замовляти дівчину по телефону складно, адже не знаєш, що купуєш. Та і розмови переважно ведуться з сутенерами. Ціни на таких дівчат значно вищі. Якщо ніч зі звичайною повією, яка працює напряму з клієнтом, коштує від однієї до п’яти тисяч гривень, то замовлена по телефону обійдеться не менше, ніж у півтори тисячі гривень за годину. Вони працюють на квартирах або у номерах готелів. Можна забрати дівчину і з собою – додому, в сауну чи готель. Такі дівчата можуть запропонувати більше, але і задоволення це по кишені не кожному.

 Патрульні не зарадять

Про те, що проституція в Івано-Франківську справді є, знають і в патрульній поліції. За словами речника патрульної поліції Миколи Гурака, в усіх випадках, коли йдеться про порушення кримінального законодавства, патрульні беруть заяви у «потерпілих» та реєструють їх у міському відділі. Як справа рухається далі – не знають.

До них навіть зверталися кілька разів ошукані повіями клієнти.

«До нас якось звернувся чоловік, повідомив, що жінка викрала у нього тисячу гривень і вона зараз біля нього. Патрульні виїхали за викликом. Дівчина спокійно розповіла, що взяла ці гроші за свої послуги і клієнт її не відпускав. Чоловік переконував, що послуг не отримав, і написав заяву, хоча у готельному номері було знайдено зав’язаний презерватив. 20-річна дівчина, мешканка Івано-Франківська, не соромилася способу свого заробітку. Вона сказала, що це перший конфліктний клієнт, раніше всі були задоволені – показувала патрульним робочі переписки в соцмережах. Проституцією це не вважає, просто такий спосіб заробітку», – розповідає Гурак.

Він пригадує і недавній випадок, коли чоловік перерахував за повію 10 тис. грн. на кілька різних номерів, а коли не отримав послуги, звернувся до поліцейських.

«Це незаконно, але навіть якщо дівчина стоїть біля дороги, факт проституції виявити не так легко – має бути контрольна закупка, – продовжує Гурак. – Патрульна поліція не має повноважень їх перевіряти. Працюють патрульні у формі. Ну, як він підійде у формі до дівчини і спробує замовити її послуги?»

Поки ніхто не взявся перевіряти дівчат біля дороги, біля них зупиняються автомобілі. Хтось – цілеспрямовано, комусь стане шкода дівчини, а комусь просто самотньо цього вечора. Якщо викрити діяльність борделів можливо, то для того, щоб зрозуміти, кому вигідна «любов на годину» і як це працює, часу знадобиться значно більше. Так чи інакше, одна з найдавніших професій, в першу чергу, існує до тих пір, поки на такі розваги є попит. А попит буде завжди…

Марта Баранецька

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!