Мешканці Прикарпаття переплачують за електроенергію, – ЗМІ

  • ДТЕК Ріната Ахметова не постачає дешеву електроенергію з Європи на Бурштинський енергоострів, змушуючи мешканців Івано-Франківської, Львівської і Закарпатської областей купувати енергію на третину дорожче від решти України.

    Як стверджує редактор антикорупційного сайту “Наші гроші” Юрій Ніколов, основним виробником електроенергії для енергоострову є ДТЕК (95%), але окрім виробітку є можливість постачання імпортної електроенергії з території Європи, що могло б збити ціни для Бурштинського острова, передає Zaxid.net.

    Основним імпортером також є група ДТЕК, яка контролює приблизно 70% усього імпорту з напрямку Словаччини. Але імпорт з невідомих причин відбувається далеко не в повному обсязі: у серпні група Ахметова використала квоту на імпорт всього на – 32%, у вересні – на 25%. Хоча решта вісім фірм, що займаються сумарно 30% імпорту, використовують свої квоти на 90-100%.

    Голова парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус також переконаний, що ДТЕК блокує конкуренцію, тобто не дає можливість іншим трейдерам імпортувати дешевшу електроенергію із Словаччини в Україну. Це робиться для того, щоб мати можливість спалювати більше свого дешевого вугілля та отримувати надприбутки у рамках вертикальної інтеграції –монопольне становище ДТЕК дає такі можливості.

    Тому Андрій Герус звернувся до НКРЕП, проте жодної реакції від регулятора поки що не отримав.

    Нагадуємо, Бурштинський енергоострів – це умовна територія, від’єднана від енергосистеми України, на якій розташовані електричні мережі Бурштинської електростанції, що належить групі ДТЕК Ріната Ахметова, разом з прилеглою до неї електромережею та власними споживачами електроенергії в межах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. Всього на цій території мешкає орієнтовно 3 млн українців.

    Читайте також: Міста і громади Прикарпаття обурені новими тарифами на електрику

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!