На Валах “розширюють територію” дитячого майданчика

  • Про це написав Nazar Maksymiv у соціальній групі Комуналка ІФ. До повідомлення чоловік додав фото.

    Дописувачів турбує питання, чи будуть “розчищати територію” від дерев. Ігор Панчишин (начальник відділу з питань охорони культурної спадщини міста) нагадав, що взагалі ця земля за законом є заповідною територією. “От тільки ніхто з цим не рахується”, – зазначив чиновник.

    Частину території на Валах діти взимку використовують для зимового відпочинку, спускаючись з гори на санах, влітку її облюбували велосипедисти для спуску.

    Нагадаємо, що скоро на Валах, де колись працювало панорамне кафе «Казка», мають збудувати храм Святого Миколая УГКЦ. Франківці просять владу заборонити спорудження церкви у цьому місці, адже вали – це зелена зона, громадський простір та історичне місце. Ініціатори будівництва храму такою реакцією людей здивовані.

    З початку липня у соцмережах триває активний протест франківчан проти будівництва церкви Святого Миколая на валах. Частина франківців вважає, що у місті вже забагато церков, зокрема греко-католицьких, у центрі міста – катедра, церква при монастирі василіянок, церква у піонерському парку, нова церква біля вокзалу… Інші кажуть, що церкву просто варто перенести в інше місце, а на валах збудувати дитячий майданчик або облаштувати зелену зону та громадський сквер. Більшість погоджуються, що такі питання мали би узгоджувати з громадою, перш ніж приймати рішення.

    20 липня 2016 року в Департаменті містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківська відбулося засідання містобудівної ради, де  представник церви Св. Миколая розповів, що в 2001 році Івано-Франківський виконком дозволив реконструкцію кафе «Казка» ЗАТ «Конкорд».

    Однак реконструкції не було, відтак у 2004 році єпископ Софрон звернувся, щоб цю землю дали під будівництво церкви. Маючи договір оренди і всі документи, забудовник Бородайко передав землю церкві.

    З того періоду настоятелі даної церкви змінювались. Наразі нею керує Іван Жук. Відтак, релігійна громада підписала договір оренди ділянки, площею 0,13 га, який в 2008 році продовжили. Податкова перевіряла сплату за землю, борг відсутній. Цікаво, що усю технічну документацію виробляв підприємець Бородайко.

    Після експертизи та підготовки необхідних документів Івано-Франківський виконком дозволив будівництво церкви Св.Миколая. У 2015 році ділянка перейшла в постійне  користування церкви.

    Церква розрахована на 200 осіб, будуватиметься за пожертви. Остяк каже, що є люди, які готові пожертвувати на будівництво мільйон. На його думку, на тому місці є багато негативу, а позитив може бути тільки, якщо збудувати церкву.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!