В Івано-Франківську в катедрі виставлять частинку Животворящого Хреста

 • З 7 по 13 квітня в Івано-Франківську в архікатедральному соборі для вірних виставлять частинку Животворящого Хреста Господнього.

  Доступ до реліквії відкриють у Хрестопоклінну неділю, 7 квітня, інформує архієпархія УГКЦ.

  Прийти і помолитися перед цією святинею можна буде кожного дня з 7:00 ранку до 18:00, а в середу і п’ятницю з 7:00 ранку до 19:00.

  Реліквія виставляється до 13 квітня включно.

  Історія

  Християни віднайшли Господній Животворящий Хрест аж через 300 років. Це сталося при рівноапостольному імператорові Костянтині Великому, першому з римських імператорів, який припинив гоніння на християн. Він дуже сильно хотів відшукати хрест, на якому був розп’ятий Ісус Христос. Для цього імператор відправив свою матір, царицю Олену, яка і виконувала це доручення.

  Прибувши до Єрусалиму, вона повеліла знищити язичницькі капища та статуї. Розшукуючи Животворящий Хрест, цариця розпитувала християн та іудеїв, упродовж тривалого часу її пошуки залишалися безуспішними. Нарешті, їй вказали на одного старого єврея на ім’я Юда, який повідомив, що хрест лежить там, де стоїть капище Венери.

  Капище зруйнували і, звершивши молитву, почали копати землю. Незабаром виявили Гріб Господній і неподалік від нього три хрести, дощечка з написом, зробленим за наказом Пилата, і чотири цвяхи, що пронизали тіло Господа. Щоб дізнатися, на якому з трьох хрестів був розп’ятий Спаситель, Патріарх Макарій по черзі поклав хрести на одного небіжчика, якого проносили недалеко від того місця. Коли був покладений Хрест Господній, мрець ожив. Побачивши воскреслого, всі переконалися, що знайдено Животворящий Хрест.

  До теми: Два райони Прикарпаття не відповідають стандартам Євросоюзу, – нардеп Безгін

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!