Не допустити паніки: у Франківську готуються до коронавірусу

Сьогодні, 3 березня, в Івано-Франківську відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Її зібрали, щоб обговорити заходи протидії поширення коронавірусу у місті.

Нагадаємо, що сьогодні в Україні виявили першого хворого на коронавірус. Мова йде про жителя Чернівців, який із дружиною подорожував Італією.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зазначив, нарада у них робоча, бо треба порадитись. Мовляв, вони не хочуть, щоб була паніка – треба підготуватися.

“Ми повинні бути готові”, – сказав Марцінків.

Про епідемічну ситуацію розповіла начальниця управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марія Бойко. Вона зазначила, що у світі наразі є понад 90 тисяч осіб, які захворіли на коронавірус, померли від нього десь 3% людей від загальної кількості хворих.

За словами чиновниці, раніше вже були спалахи хвороб пов’язаних із коронавірусною інфекцією. Зараз мова йде про найнижчий рівень смертності від цього вірусу.

“Вірус летить зі швидкістю літака з країни в країну. Найбільше зараз постраждала Італія. Але, можливо, зараз ситуація покращується”, – зазначає Бойко.

В Івано-Франківській області двоє людей поступили до інфекційної з підозрою на коронавірус, однак діагноз у них не підтвердився. На сьогодні коронавірусу на Прикарпатті немає.

“Проте ми проводимо багато заходів, щоб бути готовими. Наразі у нас є багато наказів, алгоритмів дій щодо вірусу. Наприклад, лікарі знають, що робити, коли до них приходять люди з певними симптомами. Але у жодному зі закладів Івано-Франківська такі пацієнти перебувати не можуть. Вони мають знаходитися в обласній інфекційній лікарні”, – сказала Марія Бойко.

За її словами, в інфекційній лікарні наразі є 170 ліжок. Мер запитав, чи можна організувати ще десь місця, якщо люди почнуть масово звертатися.

“Вони мають бути виключно в інфекційних стаціонарах. На Прикарпатті є опорні заклади, де є також інфекційні стаціонари, наприклад, у Долині”, – зауважила чиновниця.

Однак мер переймається – що ж робити з тими людьми, які контактували з хворими. 

“Людина контактувала з рідними, з лікарем, що тоді з ними робити? Це десь 50-60 людей”, – запитав Марцінків.

Бойко відповіла, що треба застосовувати метод самоізоляції. Вона зазначає, люди можуть перебувати вдома. Проте, в окремій кімнаті або на відстані від інших.

“У лікарнях пацієнти мають носити маски. Медики також. Вдома така ж ситуація. Ми розуміємо, що зараз 50-60 людей ізолювати у якийсь санаторій – неможливо”, – наголошує чиновниця.

Також вона додала, що у Франківську є “гаряча лінія”, на яку люди можуть звернутися у випадку підозри в себе хвороби.Номер – (099) 544 83 32.

Мер запитав, як відрізнити простим мешканцям коронавірус в них, чи ні. Бойко відповіла, що просто так це зробити ніхто не може. Хіба подумати, чи ти контактував із потенційним хворим.

Основні правила поведінки, яких зараз радять дотримуватись людям: дотримання особистої гігієни рук, дотримання кашльового етикету – використання одноразових хустинок, кашляння в рукав чи у багаторазову хустинку, які згодом треба замінити, носіння маски.

Представниця від Держпродспоживслужби Ірина Онищук додала, що вони розповсюдили пам’ятки про коронавірус по різних закладах. 

Мер сказав, що треба бути максимально готовими до хвороби, тим більше, що кордони України відкриті. Мовляв, вже завтра підтверджених випадків хвороби може бути більше.

“Мені треба таких пам’яток 50 тисяч штук, 100 тисяч”, – наголосив мер.

Руслан Марцінків пояснив, що ця пам’ятка повинна бути розповсюджена всюди, адже “гаряча лінія” може перестати працювати, якщо надходитимуть багато дзвінків.

Заступник мера Руслан Гайда зазначив, що питання з браком масок намагаються вирішити.

“Марлеві маски шиють, їх можна носити по три години, не більше”, – зазначила Бойко.

Комісія вирішила 300 тисяч гривень виділять з резервного фонду міста на дезінфектори, маски та інші речі. Їх насамперед передадуть лікарям та вчителям. Також медики та освітяни будуть стежити за відвідуваністю дітей шкіл. У Марії Бойко запитали, чи треба зараз обмежити проведення масових заходів у місті.

“Наразі у нас немає підтверджених випадків, тому такі дії передчасні”, – відповіла чиновниця.

Вона додала, що медики продовжуватимуть слідкувати за захворюваннями людей, проводитимуть заходи у громадському транспорті щодо попередження вірусу. У школах під час перерв радять робити провітрювання класів, діти у це час мають бути на коридорі. Таке кажуть робити у всіх офісах та закладах.

“Я не рекомендувала б йти в поліклініку, якщо є підозра на коронавірус, так може заразитися більше людей. Можна дзвонити і консультуватись, використовувати самоізоляцію. Також я б не рекомендувала, щоб лікарі йшли до хворого додому, адже у них є ризик захворіти”, – наголосила Бойко.

Раніше мер повідомив –  китайське місто Наньнін, яке є побратимом Івано-Франківська, потребує допомоги через коронавірус. Руслан Марцінків тоді сказав, що їм потрібні рукавички, маски, захисні костюми. На це і підуть гроші, виділені виконком. Вже згодом Франківськ виділив 150 тисяч, щоб допомогти китайському місту боротися з коронавірусом. 

Івано-Франківськ та місто Наньнін Гуансі-Чжуанського Автономного округу Китайської Народної Республіки підписали угоду про співпрацю. А вже згодом франківські депутати з робочим візитом відправились у Китай.

В Івано-Франківську готуються до коронавірусу – в аеропорту буде лікар, ізолятор та лабораторія. Також у лікарні обладнали п’ять палат-боксів. 

 “Це питання часу”, – казав нещодавно міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

 Водночас т.в.о. голови Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Федорів зазначає, що на Прикарпатті роблять все для профілактики коронавірусу. 

Згодом в Україну привезуть тести для виявлення коронавірусу вдома.

Нещодавно з температурою госпіталізували прикарпатку, яка повернулася з Італії.

В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксували. Водночас, прикарпатцям розповіли, як вберегтися від грипу та коронавірусу.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!