Оцінка ринку нерухомості за результатами 3-го кварталу

Третій квартал поточного року відзначився зростанням кількості укладених угод з нерухомістю на 10%.

Міністерство юстиції оприлюднило щоквартальний звіт про кількість угод з нерухомим майном, укладених державними (14,2 тис. договорів) та приватними (167 тис. договорів) нотаріусами. Загалом 180 тис. угод стосувалися купівлі-продажу нерухомості, що на 10,01% більше, ніж минулого року (163 880). Самі ж забудовники стверджують, що від початку року продаж зріс орієнтовно на 25%.

За даними Аналітичного центру будівельної компанії «Благо» за липень-вересень 2018 року, ціни за квадратний метр зросли на 4,7% з перспективою плавного зростання ще на 2-3% до кінця року. Причиною підвищення вартості житла девелопери називають збільшення цін на паливо, енергоносії, вартість будівельних матеріалів та будівельно-монтажних робіт.

У фаворитах за кількістю придбаних квартир залишається первинний ринок. Головними критеріями при виборі житлового майна є якість та комфорт, сучасне планування і розвинена інфраструктура.

За підрахунками експертів, 89% продажу складає нерухомість економ- та комфорт-класу. Найбільшу популярність мають двокімнатні квартири сімейного типу площею до 70 кв. м. Трохи менший попит на однокімнатні малогабаритні помешкання до 40 кв.м. Елітні апартаменти стабільно популярні і складають 5-6% від всіх покупок на первинному ринку нерухомості.

Близько 75% інвесторів придбали нерухомість у приміських житлових комплексах з умовою наявності розвиненої транспортної розв’язки та інфраструктури майбутнього житлового комплексу. Середня вартість такого житла стартує від 10 тис. грн. за квадратний метр. Чималий попит є у ЖК «Паркова алея», містечка «Соборне» та ЖК «Комфорт парк», що розмістилися у передмісті Івано-Франківська, у мікрорайонах з чудовою зеленою зоною та розвиненою інфраструктурою. Все більше інвесторів зацікавлені у смарт-квартирах, де архітектори втілюють європейський підхід у плануванні простору. Цей сегмент нерухомості представлений у ЖК Manhattan від будівельної компанії «Благо».

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!