Поліцейські просять поваги: Франківські патрульні прокоментували конфлікт з правопорушником

  • Речник Патрульної поліції Микола Гурак прокоментував ситуацію, що трапилася напередодні з патрульними на стоянці гіпермаркету “Велмарт”.

    Нагадаємо, водій автомобілів та його колеги зняли на відео розмову з патрульною поліцією та опублікували відео на YouTube. На відео видно, що патрульні відмовилися представитися правопорушникам у відповідь на їхню різку поведінку.

    Як розповів Микола Гурак, 26 березня близько 16 години екіпаж патрульної поліції звернув увагу на автомобіль Volkswagen Passat на іноземній реєстрації. Його водій, рухаючись по вулиці Сорохтея, порушив вимоги знаку 4.2 “Рух праворуч”, виїхав на вулицю Коновальця, перетнув подвійну суцільну лінію та заїхав на майданчик для паркування біля супермаркету. Патрульні під’їхали до автомобіля та вирішили поспілкуватися з водієм.

     Чоловік за кермом тривалий час відмовлявся пред’являти документи на законну вимогу поліцейського. При цьому поведінка водія не відповідала ситуації, він поводив себе зверхньо, перевіряв патрульних на знання законодавства та весь час комусь телефонував. Згодом біля автомобіля Volkswagen Passat зібралася група підтримки водія – його знайомі.

    Для безпеки на допомогу екіпажу, який спілкувався з водієм, приїхав ще один екіпаж, який видно на відео. Тим часом водію вкотре пояснювали, що він порушив правила і просили пред’явити документи, попереджуючи про відповідальність. Водій заперечував свою вину. Навіть переконував патрульних, що він взагалі не їхав, а просто сів у машину погрітись. Згодом водій таки пред’явив страховий поліс та свідоцтво про реєстрацію автомобіля. Патрульні встановили особу – водієм виявився 20-річний уродженець Закарпатської області. Посвідчення водія він так і не пред’явив, на водія патрульні винесли постанову за ч. 1 ст. 126 КУпАП.

    Після цього екіпаж, який розглядав справу про адмінправопорушення і виносив постанову, поїхав патрулювати. Увага “групи підтримки” переключилася на патрульних, які стояли збоку:

    “Люди вимагали показати посвідчення. З якою метою? При цьому самі особи називатися не хотіли. Люди на відео демонструють знання законодавства. То ми також наведемо аргументи. Слово “Звернення” узагальнено позначає форму безпосередньої участі громадян у здійсненні, реалізації своїх прав та обов’язків. Є три різновиди звернень —пропозиції, заяви і скарги. Якщо вживаємо слово “звернення”, то маємо на увазі усне чи письмове називання адресата, що відповідає, як правило, функціям кличного відмінка. Конкретна реалізація таких висловів у мові і є власне звертанням”, – зазначив речник патрульної поліції.

  • За його словами, в «Сучасному тлумачному словниу української мови» йдеться, що «Звертання» – 1. Вислів, прохання, думка, спрямовані до кого-небудь. 2. Слово чи слова, що називають особу, до якої звертає свою мову той, хто говорить або пише, з метою встановити з нею спілкування й отримати відгук.

     У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати”.

    Саме тому перед тим, як звернутися до працівника патрульної поліції та щось від нього вимагати, потрібно назвати свої дані для конкретизації звернення.

    Він також зазначив, що лише разом можна збудувати громадянське суспільство, та попросив поваги до працівників патрульної поліції.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!