Сергій Горобейко

Івано-франківський ресторатор Сергій Горобейко ще в 2004 році був активним учасником Помаранчевої революції, допомагав активістам речами і продуктами. Коли на сході України розгорнулися воєнні дії, Сергій разом із однодумцями був одним із перших в Івано-Франківську, хто розпочав волонтерські ініціативи на підтримку вояків у зоні АТО. Вже незабаром іванофранківець і сам вирушив на фронт як доброволець. Довелося закрити кілька своїх ресторанів, всі заощадження витратив на війну, а це десятки тисяч доларів. Саме стільки знадобилося на закупівлю бронежилетів та форми не лише для себе, але й для багатьох побратимів. Воював три місяці, а потім було складне поранення. Мусив назавжди покинути бойові позиції. Тим паче удома чекали дружина і немовля.

«У мирне життя я, напевно, ще й досі не повернувся, – замислено каже Сергій Горобейко. – Постійно, як можу, підтримую хлопців на передовій».

Разом із місцевими активістами чоловік налагодив співпрацю з супермаркетами і розмістив там скриньки та кошики для збору допомоги учасникам АТО. Хоча, як зазначає ресторатор, щоразу допомога стає все меншою, люди стають байдужими і пасивними.

Також Сергій Горобейко за власний кошт забезпечив для десятка бійців, з якими воював під Іловайськом, проживання і харчування в одному з місцевих готелів – поки ті проходили в Івано-Франківську реабілітацію.

20160803_152927

Окрім цього, ще півтора року тому Сергій Горобейко натрапив в інтернеті на всеукраїнську акцію «Ми годуємо воїнів», яку ініціювала Спілка ветеранів антитерору. Без зайвих роздумів іванофранківець вирішив долучитися до цієї акції та започаткувати її і в своєму ресторані «AztecA». Так до сьогодні кожен відвідувач закладу може замовити якусь страву чи напій (крім алкоголю) для учасників АТО, а відповідний чек після оплати замовлення вішають на спеціальну дошку. Атовці можуть прийти до «AztecA» та обрати одну із запропонованих на дошці позицій. Сергій Горобейко каже, що найчастіше для вояків замовляють комплексний обід або піцу, каву та чай. Як правило, більшість відвідувачів ресторану, охочих долучитися до акції, грошей не шкодують – замовляють одразу на 100-200 гривень. До того ж, для бійців АТО в цьому закладі діють знижки до 20%.

Уже незабаром Сергій Горобейко разом із побратимами планують реалізувати в Івано-Франківську ще один проект – звісно ж, на підтримку вояків. Йдеться про відкриття центру допомоги пораненим та сім’ям загиблих військових.

Наталя МОСТОВА

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!