Суд Коцаби: ще одна суддя заявила про самовідвід

Сьогодні, 12 жовтня, Апеляційний суд Івано-Франківської області повернувся до розгляду справи блогера і журналіста Руслана Коцаби.

Відповідно до автоматичного розподілу склад колегії суддів став таким: Надія Стефанів, Володимир Повзло і Юрій Шкрібляк. На суд з’явився сам Руслан Коцаба та його захисниця Тетяна Монтян. Головуюча суддя Надія Стефанів розповіла, що була слідчим суддею у цій справі в 2014 році та давала дозвіл на слідчі дії щодо Коцаби, тому також попросила про самовідвід.

Руслан Коцаба заявив, що відбувається затягування справи, і додав, що завжди вважав суддю Стефанів прогресивною. Він поклався на думку свого адвоката, а Тетяна Монтян, в свою чергу, заявила, що поважає думку Надії Стефанів. Колегія суддів пішла до нарадчої кімнати.

Після повернення суддя Стефанів зачитала ухвалу, якою судді задовольнили заяву про самовідвід.

Справу відправлять на повторний автоматизований розподіл.

Як повідомляв раніше “Галицький кореспондент”, вищий спеціалізований суд задовольнив скаргу прокуратури і скасував виправдальне рішення щодо журналіста Руслана Коцаби, якого звинувачували у перешкоджанні діяльності Збройних сил України.

Спершу Апеляційний суд повернувся до цієї історії 13 липня. Проте колегія суддів ухвалила, що клопотання про відвід судді підлягає задоволенню, адже суддя Гриновецький раніше брав участь у справі, як слідчий суддя. 

Через два місяці – 15 вересня суд вдруге повернувся до цієї справи. Оскільки головою колегії суддів був суддя Богдан Кукурудз, то підсудний попросив про відвід судді. Причина – вони із суддею дружать багато років. Справу відправили на автоматичний розподіл, щоб поміняти колегію суддів.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!