У Франківську відбувся круглий стіл організацій політв’язнів та репресованих

Сьогодні в Івано-Франківську пройшов круглий стіл, на якому зібралися члени організацій політв’язнів та репресованих області. На цих зустрічах обговорюють діяльність організацій, зміни у законодавстві та інші важливі події.  Такі зустрічі у Франківську відбуваються, щонайменше, чотири рази на рік, розповідає Марія Вацеба, голова обласного товарисива політв’язнів та репресованих:

“Ми зустрічаємося у Франківську,також виїжджаємо в райони. Ці збори дуже важливі,бо в саме цей час був Червоний терор, коли вивезли велику кількість жителів Західної України”, ділиться Марія.

“Ми вже діти репресованих, ми опікаємося цими людьми і це потребує багато часу і ресурсів. Грошей багато на організацію не виділяють, хоча міська влада дуже допомагає”, – зазначила Марія.

Цього року, до слова,  на діяльність організації ще не виділили жодної гривні.

На січень в області було зареєстровано 3991 репресованих. Вони отримують від держави допомогу – 43 грн на місяць. Це питання теж піднімали на Проводі.

На сьогоднішньому зібранні обговорили новий закон про громадські організації та існуючі проблеми.

“Ми боїмося, що нас забудуть, бо зараз війна: зараз нові герої, але історію треба пам’ятати, бо без минулого нема майбутнього”, – розповідає донька репресованого її вивезли в 5 років до Якутії (Сибір) Петрик Віра голова міського товариства політв”язнів та репресованих.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!