У Калуші планують створити нову освітню установу

Калуська міська рада планує створити новий заклад в системі освіти – інклюзивно-ресурсний центр. Відповідний проект рішення опубліковано на сайті Калуської міської ради.

Донедавна в області працювала медико-педагогічна комісія, яка надавала висновки дітям, які потребують корекції і мають навчатися за особливими освітніми програмами. Її фінансувала держава. Але з цього року обласна комісія ліквідована, а місцева влада має утворити свої центри, де діти проходитимуть експертизу. Причому вони будуть утримуватися за кошти місцевого бюджету, пояснила начальниця міського управління освіти Ірина Люклян, пишуть “Вікна”.

За проектом рішення Калуський центр матиме у штаті шість посад. А саме: логопеда, психолога тощо. У великих містах такі центри ще можна пояснити. У невеликих громадах нові структури буде важче утримувати. Верхнянська ОТГ, наприклад, вже виявила бажання направляти дітей для отримання висновку комісії в Калуш і готова оплачувати ці послуги. У них небагато особливих дітей, тому і потреби утримувати власну структуру немає.

Наприкінці минулого року Калуська районна рада теж розглядала проект рішення про створення аналогічної комунальної установи. Тоді йшлося, що на місцях до 1 вересня 2018 року мають бути створені «Інклюзивно-ресурсні центри», де діти з особливими освітніми потребами зможуть отримати висновок щодо того, яке навчання, інклюзивне чи індивідуальне, їм підійде.

Однак саме через те, що центр має утримуватися за рахунок місцевого бюджету, можливості якого є обмеженими, рішення депутати райради не прийняли.

Читайте також: В Івано-Франківську музичній школі присвоять ім’я Анатолія Кос-Анатольського

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!