У Великому Ключеві – великий бал-маскарад

Село Великий Ключів, що на Коломийщині, одне з найдавніших в районі. Історики запевняють, що колись тут були поселення давніх германів, потім волохів та інших слов’янських племен. Село мало своїх майстрів: кушнірів, різьбярів, вишивальниць, ткачів, столярів.

Тут також були свої народні музики. Головний танець колись у Ключеві називався «Танец», а з недавніх часів — «Гуцулка». Крім того, були ще «Буковинка», «Опришок», «Гайдук», які не збереглися. Натомість досі танцюють чоловічий танець «Арґан» («Аркан») та «Ковалівка», а молодь – “Голубку”.

Те що люди у Великому Ключеві не перестали працювати свідчать ошатні будинки, подвір’я, а те що не перестали розважатися свідчить традиційний бал-маскарад, який організовують випускники школи.

Щороку після Різдва одинадцятикласники проводять у стінах школи маскарад. Готуються до балу заздалегідь: дівчата ще влітку міркують над образом і замовляють у кравчинь костюми, дехто їздить аж до Києва або Львова. Вартість костюму може сягати від тисячі гривень і вище.

Жителі села розповідають, що це давня традиція. Звичайно, колись це виглядало скромніше, ніж сьогодні, але діти готувалися до балу і дуже чекали на нього.

Звісно, що навесні після закінчення школи, у юнаків і дівчат буде випускний вечір, де дівчата презентуватимуть розкішні сукні, а юнаки – джентльменський набір.

Сьогодні на бал-маскарад у Великому Ключеві зібралося понад 30 учнів 11 класу. Серед них і Газетна Королева, Міми, Гусар, Сонечко, Повітряна Королева, Королева Карнавалів, Шахова Фігура, Королева Квітів та багато інших цікавих образів.

Дітей розважатимуть місцеві музики, а батьки приготували святковий стіл. Звичайно, на таке дійство сходиться чи не все село. Цієї ночі у Ключеві буде казка…

Нагадаємо, Середмістям Івано-Франківська пройшлася Різдвяна хода.

img_2548

img_2531 img_2533 img_2535 img_2536 img_2537 img_2540 img_2542 img_2549 img_2553

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!