Учасник АТО: «Свобода» кинулась, як собака на тряпку, розриваючи Івано-Франківськ

  • Сьогодні, 13 липня, відбулась прес-конференція щодо незаконних рішень міської ради, прийнятих на сесії 8 липня.

    Голова Спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїв повідомив, що найбільш резонансним рішенням, яке обурило активістів, є розробка ДПТ на Промисловій-Макогона щодо будівництва 33 багатоповерхівок.

    «Це рішення є незаконним, тому що не відбувалися громадські слуханні. Купка людей економічних та політичних груп вирішили забудувати промислову зону, не прислухаючись до думки громади», – розповідає він.

    Учасник АТО додав, що громада дізналася про це майже в останню мить. Була невелика кількість представників громади, яка просила мера не приймати ці рішення. Зокрема Наталя Сербин і учасник АТО, якому перед прийняттям рішенням не дали слова. Нас турбують ці речі, ми вважаємо, що це є маленьким проявом диктатури місцевих чиновників. Якщо ми дозволимо їм протягувати такі «договорняки», то будуть прийматися такі рішення і далі», – стверджує Андріїв.

    Друге рішення, яке вимагають скасувати активісти – затвердження змін до відкорегованого детального плану території комплексної забудови мікрорайону №7 в межах вулиць Калуське шосе – Горбачевського – Ціолковського в м. Івано-Франківську.

    За його словами, скандальній фірмі з величезними боргами і обманутими вкладниками виділили 2 га землі.

    «Звичайно, що «Екстім» не має ресурсу забудовувати. Там буде відбуватися перерозподіл землі між «свободівськими» фірмами. Ми просила мера цього не робити, його заступника Кайду, голів фракцій. Ми просили розподілити землю на дві частини: на першій дати добудувати будинки дольовикам, а на другій -соціальне житло для сімей учасників АТО, – розповідає Василь Андріїв. – Мені боляче про це говорити, бо я не розумію, як можна було підняти руку і віддати замелю банкрутам, позбавивши житла 100 сімей. Одним помахом руки обрубали всі можливості й кинули людей напризволяще».

  • Третє рішення, яке вимагають скасувати активісти – це створення КП «Муніципальна варта». За його словами, її початковий склад 25 людей, однак йому повідомили у міськраді, що потім це може бути і 250-300 осіб.

    «Варта буде підпорядковуватись меру. Це така його маленька армія, яка буде проштовхувати рішення і не давати громаді висловлювати свою думку. Ми просили, щоб була наглядова рада, аби варта підпорядковувалась міській раді, тобто усім депутатам, а не одній людині», – продовжує він.

    На думку Василя Андріїва, у п’ятницю відбулося масове порушення закону всупереч думці громади. Депутати прийняли резонансні скандальні рішення.

    «Свобода» кинулась, як собаки на тряпку, розриваючи місто Івано-Франківськ. Я не знаю, як жити з владою, яка плює на думку громади. Ми не маємо морального права дозволити владі роздеребанити місто і діяти у власних меркантильних інтересах», – резюмує він.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!