Український “повітряний позашляховик” АН-22 здійснив посадку серед пустелі

  • Українські літаки “Мрія” та “Антей” стали найпопулярнішими в світі. У 2016 році любителі авіації найчастіше відслідковували на спеціальних авіасайтах саме перельоти наших гігантів, і за популярністю з ними зміг позмагатися лише літак Папи Римського під час його турне по Європі.

    Цього ж року АН-22 знову здивував – він здійснив приземлення на ґрунтовому аеродромі в республіці Малі. Під керуванням Віктора Гончарова лайнер сів на коротку та нерівну злітно-посадкову смугу. Складність полягала у відсутності посадкових систем – аеродром непросто було помітити на тлі пустелі, бо він майже ніяк не позначений, пише ТСН.

    На це летовище відмовилися сідати європейські перевізники після того, як побили ґвинти та дістали інші пошкодження літаків, тож український “Антей” став головним постачальником вантажів для тамтешньої місії ООН.

    “Французи відмовилися сідати на цю смугу, німці теж. Вони сказали: є супер літак АН-22, це – для нього”, – розповів інженер Микола Шеїн.

    Український лайнер доправив багатотонний вантаж із Лейпцига. АН-22 не надто швидкісний, рейс із дозаправкою тривав майже 10 годин. Але місія себе цілком виправдала. Відновити найбільший у світі турбоґвинтовий літак вирішили кілька років тому – і не прогадали, кажуть на держпідприємстві “Антонов”.

    Саме для таких рейсів, як у малійську пустелю, і потрібен “Антей”. Для нього не потрібні ідеально рівні поверхні, як для більшості західних літаків – українець може сісти і в полі, аби тільки був кілометр смуги та досвідчений екіпаж. Тому АН-22 і здобув заслужену славу справжнього “повітряного позашляховика”.

    Нагадаємо, В Івано-Франківському аеропорту літак не зміг здійснити посадку.

    Безымянный

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!