Українці зможуть вільно ввозити до країни більше 10 000 євро

Національний банк України (НБУ) спрощує порядок ввезення резидентами в Україну іноземної валюти у готівковій формі та удосконалює порядок її вивезення. Про це повідомляють на офіційному сайті банку.

“На сьогодні фізичні особи-українці  можуть ввозити в Україну готівку на суму понад 10 тис. євро в еквіваленті за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі, а також за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у фінансових установах, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою, якщо така мала місце, на суму, що перевищує 10 тис. євро в еквіваленті”, – інформує НБУ.

В подальшому українці зможуть ввозити таку суму без документів, які це підтверджують. Тобто лише за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Водночас Національний банк уточнив, що вивезення за межі України фізичними особами-резидентами готівки в сумі понад 10 тис. євро в еквіваленті здійснюється за наявності документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків у банках, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) на суму, що перевищує в еквіваленті 10 тис. євро.

Нагадаємо, Євросоюз відмовив Україні у наданні 600 мільйонів євро допомоги: названо причину

Відповідні зміни затверджено постановою Правління НБУ № 127 від 12 грудня 2017 року “Про внесення зміни до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України”, яка набуває чинності з 14 грудня 2017 року.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!