Володимир Зеленський: Мрію про Україну, де недоторканими будуть карпатські ліси, а не депутати

  • «Я розповім вам про Україну своєї мрії. Україну, де стріляють лише салюти на весіллях та днях народження. Україну, де відкрити бізнес можна за годину, отримати закордонний паспорт – за 15 хвилин, а проголосувати на виборах – за одну секунду, в Інтернеті. Де немає оголошень «Робота в Польщі». А в Польщі є оголошення «Робота в Україні». Де в молодої сім’ї є один клопіт – обрати квартиру в місті чи заміський будинок. Де лікарі та вчителі отримують реальну заробітну плату, а корупціонери – реальні терміни. Де недоторканими є карпатські ліси, а не депутати…»

    Такими словами розпочинається передвиборча програма кандидата на пост президента України Володимира Зеленського. І він таки має рацію, коли каже, що вона не схожа на жодні програми інших кандидатів. Як і не схоже його ставлення до передвиборчої агітації.

    Учора, 10 лютого, в Івано-Франківську відбулося два концерти «Кварталу 95». Перший – соціальний, на нього було запрошено малозабезпечених іванофранківців, які не мають змоги придбати квитки на подібні заходи, другий – комерційний, де вхід був уже платний. «Соромитися нема чого, це ж наша робота», – коментує Зеленський те, що квитки на другий концерт продаються.

    До слова, соціальний тур – це в жодному разі не передвиборча технологія. За словами Володимира Зеленського, такі заходи вони проводять уже багато років. «Коли ми зрозуміли, що можемо орендувати одну залу, платити оренду і давати другий безкоштовний концерт для малозабезпечених верств, то ми почали це робити, – каже Володимир. – На них ми запрошуємо звичайних людей, які нам пишуть. Приходить дуже багато заявок від афганців, чорнобильців тощо. У різних містах це різні люди. А треба ж якось їм віддячувати за те, що вони робили і роблять».

    Актор зізнається, що два концерти на день – це складно, але якщо люди теплі, аплодують і сміються, а наприкінці ще й зводяться, то артистам це дає таку кількість енергії, якої достатньо і для другого концерту.

    Володимир акцентує: на концертах нема жодної агітації та лозунгів. Інакше було би  не по-людськи. Люди ж самі знають, що їм робити. Агітації, до якої ми звикли, каже, взагалі не буде. «Ми не хочемо цим займатися, – підкреслює кандидат у президенти. – Це наша відповідь всім іншим політикам. Нам здається, що варто починати по-людськи, не треба тиснути на людей, бо, зрештою, це їхній вибір і їхня відповідальність. Бо не можна говорити про відповідальність одного президента, це наша країна, тож кожен із нас відповідальний за вибір. Я не буду ні на кого тиснути».

    Нагадаємо, згідно з результатами січневих соціологічних опитувань, Володимир Зеленський очолив рейтинги президентських перегонів. Тимошенко й чинний гарант лишились позаду. Таку популярність актора політологи пояснюють саме небажанням вдаватися до традиційної агітації, натомість спробою зрозуміти нагальні проблеми українців та працювати спільно з ними. Так Зеленський розробляє власну передвиборчу програму в соціальних мережах, де до її обговорення долучилося вже понад півмільйона осіб.

    Володимир Зеленський розповів, що партія «Слуга народу» вже також розпочинає формувати команду в Івано-Франківську. Каже, що всі люди приходять самі, заповнюють анкети, а далі проходять тестування. «У нас у Києві вже є велика команда молодих людей, їм максимум по 25 років, усі вони різні, – каже він. – Це digital-люди, вони читають анкети, а далі випробовують новачків відповідними програмами зі штучним інтелектом».

    Крім цього Зеленський розповів, що вони дуже зацікавлені в тому, аби набрати якомога більше юристів. Франківка Олена Вінтоняк, яка нещодавно приєдналася до їхньої команди, теж є юристом. На думку кандидата, саме з таких людей в майбутньому має складатися Верховна Рада, хоча би на половину. «Я не розумію, як люди з іншою освітою можуть писати закони», – додав Зеленський. До слова, сам він так само має юридичну освіту.

    Висловив занепокоєння артист і неконтрольованою вирубкою лісів на Прикарпатті. Володимир Зеленський зазначив, що влада мала б узяти під контроль цей процес, а також налагодити висадку нових дерев. Крім того, вона повинна встановити більш жорстку відповідальність, аби всі, хто незаконно знищує лісовий фонд Карпат, потрапили за ґрати.

    Найбільш неприємним у своєму кандидатстві Володимир Зеленський назвав той бруд, з яким він зіштовхнувся. «Я ніколи не бачив такої кількості замовлених та інших статей у свій бік, – каже він. – Морально це виснажує. Але, з іншого боку, я стаю міцнішим». Відтак, головне для нього – залишитися людиною після боротьби.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!