Бахмутка: прикарпатський військовий забрав собаку з передової додому

 • Цей собака й донині добре пам’ятає звуки, які приніс у Бахмут “русскій мір”.

  Про те, що “собака – друг людини” – слова і теза, яка відома багатьом. Вона ще більше підтвердилася на фронті, коли рятує бійців.  Ось уже протягом 8 місяців на Прикарпатті проживає покинута в Бахмуті вівчарка, яку військовий перевіз додому на Рожнятівщину, повідомляє “Галицький кореспондент”.

  Знайшли у Бахмуті

  Часто інтернет рясніє відео, як українські військові годують покинутих кішок та собак на фронті, рятують їх з-під обстрілів. Навіть жартома називають їх братами по війні.

  Так сталося і з собакою породи німецької вівчарки, яка прибилася до хлопців на фронті. Коли бригада перебувала у Бахмуті, то один з бійців побачив налякану собаку. Так як він не мав можливості його забрати, то прилаштувати в себе вдома зголосився військовослужбовець Роман з Рожнятівщини (чоловік з етичних міркувань не захотів вказувати своє прізвище).

  Проїхала 1500 км

  Деякий час вівчарка перебувала з Романом у Бахмуті, згодом у Костянтинівці Донецької області. А коли бригада повернулася у військову частину в Київську область, Романові довелося евакуювати собаку на Прикарпаття, у село до своєї сім’ї.

  Поки син Романа зі своїм другом їхали машиною до Ворзеля, то військовому навіть довелося не ночувати у казармі через собаку. Але все склалося вдало. І проїхавши від Бахмута до Прикарпаття 1500 кілометрів, нині вівчарка в безпеці на Рожнятівщині.

  “Ми одразу назвали її Бахмутка, – розповіла “Галицькому кореспонденту” мати військовослужбовця Романа Марія Миколаївна. – Вівчарка – дівчинка, вона з добрими очима і постійно хоче з нами гратися. Живемо в селі, тому на подвір’ї їй достатньо місця для ігор з м’ячем”.

  Пам’ятає звуки

  Жінка розповіла, що зазвичай її попередні домашні собаки боялися грози, особливо звуку грому. А Бахмутка, коли чує у небі звук літака, то ховається, скавулить. Марія Миколаївна переконана, що цей собака й донині добре пам’ятає звуки, які приніс у Бахмут “русскій мір”.

  Тепер дбайливий догляд родини військовослужбовця за Бахмуткою, хороше харчування допомагають собаці адаптуватися. Почувши, що у пані Марії з’явився новий великий пес, сусідські діти навіть прибігають і з ним гратися.

  Зараз Роман перебуває у одній з військових частин, а Бахмутка пристосовується до нового життя на Прикарпатті. Правда, її очі постійно шукають господаря, який став для неї не лише рятівником, а й другом (про що і свідчать спільні світлини).

  Мар’яна ЛОКАТИР

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!