Бітумна установка на території франківського аеропорту – без документів, – посадовець

  • Вчора, 27 серпня,  відбулося засідання тимчасової контрольної комісії облради з питання законності зведення установки для виготовлення асфальтобетонних складників фірмою «Скорзонера» на території міжнародного аеропорту «Івано-Франківськ».

    На засіданні розглянули інформацію надану представниками усіх відповідних служб щодо законності та доцільності асфальтної установки.  Важливо зауважити, що представники Державної служби надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області на засідання не з’явилися, хоча були належним чином запрошені.

    Так, представник екологічної інспекції повідомив про відсутність документів та інформації щодо розміщення установки. Також повідомлялось, що згідно ЗУ «Про атмосферне повітря» до початку роботи повинен бути дозвіл на викиди, проте за таким дозволом до департаменту суб’єкт господарювання не звертався, немає також і даного суб’єкта дозволу на спецводокористування та декларації на розміщення та утворення відходів.
    Управління державної архітектурно-будівельної інспекції повідомили, що в них наразі немає ніякої інформації про цей об’єкт. Тож, щоб визначити категорію будівництва, їм потрібно провести перевірку на місці. ТОВ «Скорзонера» не подавало до Держархбудінспекції відповідні декларації щодо будівельних робіт. Для визначення категорії будівництва необхідно звернутись до Держархбудекспертизи та встановити всі нормативні, технічні та правові показники цієї будови.
    Тоді, як прокуратура направила вже відповідні запити та чекає  відповіді, про які повідомить комісію згодом.  
    Представник санітарно-епідеміологічної інспекції зауважила, що ніяких звернень громадян до її установи не надходило, а також, якщо мова йде про виробництво складників для асфальтобетону, то, розміщуючи такий об’єкт, «Скорзонера» повинна була витримати певну санітарну зону, яка становить 1000 метрів від об’єкту до житлової забудови.
    Заступник директора департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Володимир Ілійчук зауважив, що за результатами виїзної наради, яка відбувалась на території об’єкту, був складений протокол, у якому було запропоновано надати керівництву ТЗоВ «Скорзонера» документи на установку: проектно-кошторисну документацію, право користування на земельну ділянку, тощо. До сьогодні документи не подані.

    Начальник Управління земельних відносин Івано-Франківської міськради Кирило Обладан повідомив, що за наявною у нього інформацією у договорі концесії йдеться тільки про передачу у концесію цілісного майнового комплексу аеропорту, а право розпоряджатися землею залишилось у компетенції обласної ради.
    В результаті було вирішено наступного тижня провести чергове засідання комісії та за необхідності здійснити виїзд на територію аеропорту, оскільки керівник «Скорзонери» пообіцяв за два тижні демонтувати установку і цей термін збігає 5 вересня.

  • ????????????????????????????????????

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!