Будуть голодувати: у Коломиї страйкують через закриття бібліотеки

 • Жителі Коломиї вийшли на страйк через закриття районної бібліотеки. Свої вимоги звільнені працівники, читачі та письменники висловили представникам місцевої влади.

  “Руки геть від бібліотеки” – з таким написом на плакаті та обіцянками розпочати голодування під стіни Коломийської районної ради вийшли бібліотекарі, яких звільнили три місяці тому. Центральну районну книгарню у грудні ліквідувала місцева райдержадміністрація, а міська рада досі не взяла на свій баланс, повідомляє «Суспільне Карпати».

  “Мені надзвичайно подобалася моя професія. Це те, що дійсно до душі. І коли ти вже розумієш, що в тебе може бути якесь майбутнє, і ти робиш те, що тобі подобається, а в одну мить тебе, молоду людину – мені 25 років – просто звільняють без жодних причин, незаконно. Це просто зникає бажання працювати в Україні”, – розповідає завідувачка відділу обслуговування бібліотеки Анна Біленчук.

  За словами ексдиректорки бібліотеки Наталки Тарновецької, проблема виникла через саме приміщення в центрі міста, площа якого – понад 700 метрів квадратних.

  “На сесії 28-го грудня вирішили, що передають тільки частину приміщення місту, а другу частину залишають за районною адміністрацією. Пізніше РДА відмовилася від претензій на частину приміщення, – каже Наталка Тарновецька. – І що обурило, власне, нас – це те, що районна рада з 26-го січня по сьогоднішній день не змогла скликати комісію з питань будівель для того, щоб передати її місту. Місто погоджується працевлаштувати всіх вісьмох працівників бібліотеки тільки за умови передачі усього комплексу приміщення”.

  Журналісти “Суспільного” звернулися за коментарем до міської ради, однак представник пресслужби сказав, що його керівництво – у відрядженні.

 • Розглянути питання щодо закриття бібліотеки депутати районної ради планують одразу після виходу області з “червоної” карантинної зони. У разі невиконання цієї обіцянки, бібліотекарі кажуть, що розпочнуть голодування у приміщенні райради.

  Нагадаємо, що в кінці березня школярі з Коломийщини підуть на канікули.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!