Через затримки в постачанні зброї довіра України до союзників по НАТО “похитнулась”, – Столтенберг

 • Столтенберг заявив, що подібні невдачі щодо підтримки України свідчать про те, що настав час переглянути координацію міжнародної військової допомоги Києву.

  Довіра України до союзників по НАТО “похитнулася” через затримки і невдачі в постачанні зброї для боротьби проти російського вторгнення, вважає глава НАТО Єнс Столтенберг. Про це він сказав в інтерв’ю з Reuters у понеділок ввечері, 30 квітня, коли виїжджав з України після одноденного візиту, передає УНН

  “Нам потрібна більш надійна, інституційна основа для нашої підтримки, щоб забезпечити передбачуваність, підзвітність і розподіл витрат”, – сказав Столтенберг. 

  Як приклад того, що союзники по НАТО не справляються зі своїми обов’язками, Столтенберг навів Конгрес США, якому знадобилося шість місяців, щоб ухвалити пакет допомоги Україні на суму 60 мільярдів доларів. Також дорікнув європейським країнам, які поставили набагато менше артилерійських боєприпасів, ніж було обіцяно.

  Як зазначає Reuters, це серйозно вплинуло на перебіг бойових дій: Росія отримала ініціативу, а українські війська, які відчувають брак боєприпасів, були змушені перейти до оборони.

  “Звичайно, той факт, що ми не виконали обіцяного, завдав удару… по довірі”, – сказав Столтенберг.

  Але після дня переговорів із президентом України Володимиром Зеленським та іншими високопосадовцями він сказав, що Київ, як і раніше, вірить у своїх союзників, і тепер від них залежить, що вони зроблять.

  Нагадаємо, для закупівлі 300 тисяч дронів Кабмін виділив додаткові 15,5 млрд гривень

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!