Довибори на Франківщині: не всі члени ДВК 87 округу отримали зарплату

 • Голови 13-ти дільничних комісій 87-го округу заявляють, що не отримали гроші за свою роботу від ОВК. Крім того, голова ДВК 260520 Віра Дирда розповідає, що її документи та документи ще двох членів комісії зникли під час виборчого процесу.

  Натомість голова окружної виборчої комісії Андрій Лозинський каже, що виплати відбуваються згідно з чинним законодавством, пише Суспільне Карпати.

  Голова дільничної комісії в селі Букове Віра Дирда розповідає, що на виборах працювало 13 людей – троє з них досі не отримали зарплати. Проблем зі здачею бюлетенів з її дільниці не було, усі необхідні документи для отримання грошей також подали вчасно. Тиждень тому жінці зателефонували з банку і повідомили, що її документів немає.

  “Я приїхала, зайшла в ОВК і спитала їх, де з папки ділися мої документи і документи моїх членів: “У нас викрали. Тут були люди, ми мусили мовчати, вони брали, що хотіли з бухгалтерії. І багато документів зникло не лише наших, а й з інших папок”. Я пішла у банк, оформила карточку, і вже тиждень минув – нема мені ні 500 гривень, ні копієчки до сих пір я не отримала”, – каже Віра Дирда.

  Голова ОВК округу 87 Андрій Лозинський телефоном повідомив, що виплати відбуваються протягом 15-ти днів із моменту оголошення результатів виборів. Нарахування зараз тривають.

  У голови ДВК 260519 Ганни Микитюк є питання щодо нарахування премій. Каже, на їхній дільниці за кілька годин до початку голосування замінили чотирьох членів комісії. Тож люди, які відпрацювали лише один день, потрапили в списки на преміювання. А ті, хто розносив запрошення і працював до відкриття дільниці, – ні. Жінка звернулася до голови ОВК.

  “Я кажу, дивіться, яка обстановка: до мене люди прийшли лише у неділю на дільницю – ви їм кидаєте по тисячі. Як таке може бути? – мовить Ганна Микитюк. – А ті, хто розносили голоси (ред. – запрошення), – ні копієчки. Він мені таке сказав: “Підіть і заберіть у людей гроші”. Я кажу: “Ви жартуєте зі мною чи що?”.

  Зі свого боку, голова ОВК Андрій Лозинський пояснив, що премії перерахують кожному члену ДВК на банківські картки згідно з постановою ОВК та відповідно до законодавства.

  “Я не можу піти на те і зобов’язати чи головного бухгалтера, чи ОВК, щоб окремо голові ДВК виплатити, наприклад, три тисячі гривень, а іншим – одну тисячу, – зазначив Андрій Лозинський. – Такого не може бути. Всі члени комісій отримають премії на картку відповідно до того, що залишиться у нас на рахунках”.

  Нагадаємо, ЦВК оголосила Василя Вірастюка народним депутатом.

  28 березня, на території Івано-Франківщини відбулися проміжні вибори Народного депутата Верховної Ради України. Мова йде про 87-й виборчий округ. 

 • Через два дні після виборів повідомили, що ЦВК опрацювала 67% протоколів.  Сам же підрахунок усіх голосів тривав тиждень. За цей час декілька разів змінювали голову ОВК.

  Навіть йшлося про те, що з дільниць зникло більш як 300 бюлетенів за Шевченка. А ОВК відправляла 14 ДВК на перерахунок – частину з них через сумнівні підстави.

  Представники різних партій з дільничної комісії ДВК 261029 (с. Микуличин) твердили – підробили їхні підписи на упаковці з бюлетенями. Казали, що будуть писати навіть в Європейський суд.

  Кандидат у народні депутати від партії “За майбутнє” Олександр Шевченко заявив, що окружна виборча комісія вкрала його перемогу на виборах до Верховної Ради у виборчому окрузі №87.

  Він навіть звертався до свого конкурента на виборах Василя Вірастюка із закликом не ганьбитися та сприяти чесному підрахунку голосів.

  До теми: “На 87 окрузі були не вибори, а брудне призначення переможця”, – Івано-Франківська обласна рада

  Обурені прикарпатці вийшли під “Білий дім” через вибори на 87-окрузі (ФОТО)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!