Шевченко про підрахунок голосів: Це крадіжка моєї перемоги

 • Кандидат у народні депутати від партії “За майбутнє” Олександр Шевченко заявив, що окружна виборча комісія вкрала його перемогу на виборах до Верховної Ради у виборчому окрузі №87.

  Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуку.

  “Сьогодні вночі ОВК виборчого округу №87 прийняла рішення про невизнання результатів волевиявлення виборців виборчої дільниці № 261030 в с. Микуличин. Фактично, це крадіжка моєї перемоги на виборах депутата Верховної Ради 28 березня. На цій дільниці я отримав 377 голосів. Мій опонент Василь Вірастюк отримав 141 голос. Моя перевага становить 236 голосів. За результатами паралельного підрахунку голосів штабами нашим та двох інших кандидатів моя перевага загалом по округу над Василем Вірастюком становить 184 голоси”, – говорить кандидат.

  Також він зауважує, що в складі дільничної комісії в Микуличиі всі члени ДВК, серед яких були і представники «слуг народу», підписали протокол ДВК після підрахунку голосів. Отже, при неврахуванні волевиявлення виборців вказаної виборчої дільниці перевагу вже отримує Василь Вірастюк на 52 голоси.

  Олександр Шевченко детально описав свою версію подій.

  1. За результатами паралельного підрахунку голосів перемогу на виборах 28 березня з перевагою на 184 голоси отримує Олександр Шевченко.

  2. Такий результат не влаштовує владу. Вона починає планувати фальсифікації, які змінять результат виборів.

  3. Починаються свідомі затягування прийняття протоколів ДВК. Періодичні щезнення голови ОВК, «замінування», самоусунення половини членів ОВК, які орієнтовані на владу.

  4. Кілька разів змінюється склад ОВК та призначається новий голова ОВК – Андрій Лозинський.

  5. В перший день роботи голова ОВК постійно перериває засідання та проводить півгодинні бесіди по телефону (отримує інструкції?).

  6. В той же день в Надвірну приїжджає 28 депутатів від провладної фракції «Слуга народу».

  7. Вночі з середи на четвер в будівлю ОВК приїжджає неформальний очільник групи провладних депутатів Микола Тищенко. Його завданням є спровокувати Олександра Шевченка на емоційні дії, з метою видалити з приміщення ОВК (оскільки він може перешкодити подальшому незаконному припиненню роботи безперервного засідання ОВК). Спровокувати Шевченка не вдається, проте голова ОВК все ж з незрозумілих причин видаляє Шевченка з приміщення.

  8. Досвідчений голова ОВК вчиняє грубе порушення виборчого законодавства – він виводить з приміщення та відправляє за межі ВСІХ членів ОВК. Опечатує приміщення та серверну, де знаходиться виборча документація з ДВК печаткою.

  9. Ввечері будівлю ОВК оточують бійці СБУ. Вони ж виводять всіх з другого поверху будівлі, де розміщене приміщення ОВК.

  10. Вранці член ОВК Назарій Вінтоняк фіксує факт пошкодження пломби на серверній та незрозуміле переміщення кількох мішків з виборчою документацією в нібито закритому та опечатаному в нічний час приміщенні серверної. Фотофіксація серверної перед її закриттям вночі та відкриттям вранці переконливо свідчить про втручання в нічний час. Він повідомляє про вказані факти голову комісії, проте той в жодний спосіб не реагує на повідомлення.

  11. Ввечері в четвер починається перерахунок на визначених дільницях.

  12. Черга доходить до перерахунку бюлетенів ДВК №261030, с. Микуличин. Члени ДВК під наглядом членів ОВК перераховують серед інших бюлетені подані за Олександра Шевченка. В пакеті повинно бути(що відображено в протоколі) 377 бюлетннів. Насправді, після нічого втручання невідомих осіб в серверну, де зберігалася документація, їх там вже рівно на 100 менше, тобто 277.

  13. Ще в момент відкриття пакета з бюлетенями за О. Шевченка журналісти відмічають те, що пакет виглядає пошкодженим та підклеєним в місці розриву скотчем.

  14. І тут все пішло не по сценарію. Недостачу викрадених вночі 100 бюлетенів за Шевченка повинні були визначити при перерахунку. Проте, складаючи бюлетені на купки по 50, члени ДВК помиляються і будучи впевненими, що всі бюлетені на місці, не рахуючи купки, підтверджують наявність 377 бюлетенів.

  15. Представник в ОВК від партії «Слуга народу» Євген Ковальов «проявляє» себе, – несподівано і неадекватно вимагає перерахувати саме цей пакет – саме з бюлетенями за О. Шевченка, саме з цієї дільниці! Раніше нічого подібного він не робив. Його активно підтримує голова ОВК. Чи знали вони наперед про недостачу саме в цьому пакеті 100 бюлетенів? Питання риторичне.

  16. Комісія, не проводячи ніякого дослідження, не склавши навіть акту розбіжності, «терміново» голосує про невизнання виборів на дільниці №261030. Як сказано вище, таке рішення змінює переможця у виборчому окрузі №87.

  До теми:  Пошкодили пакування: у Микуличині з виборчої дільниці зникли бюлетені

  Озброєні працівники СБУ взяли під охорону ОВК в Надвірній

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!