“Друзі, поєднані “Книгою Добра””: на Прикарпаття завітали школярі з Полтавщини

19-22 травня стали днями дружби, емоцій та вражень для дітей з Калуша (вихованців зразкової вокальної студії “Ліра”) та Кременчука (міжшкільне громадське об’єднання “Армія добра”).

Подружив дітвору міжнародний проект “Книга Добра”, в рамках якого школярі відвідували країни Балтії, а по його завершенню захотіли продовжити спілкування.

Тому, керівники – Ігор Процко з Кременчука та Оксана Лісовська з Калуша, домовилися про візит калушан на Полтавщину. Прикарпатці побували в гостях, познайомилися із навчальними закладами міста, взяли участь у багатьох заходах і вирішили організувати візит у відповідь.

Зрештою, наприкінці навчального року на Прикарпаття прибули 10 школярів та троє вчителів з міста Кременчук.

В місті Івано-Франківську їх зустріли організатори проекту “Книга Добра” – представники фонду “Чисті серцем” Василь Вишиванюк та Ірина Рабарська. Після цього, вони вирушили на Калущину, де їм найперше показали природу бази “Лімниця”, що у селі Вістова, де діти отримали в дарунок крайки й таким чином пройшли символічну “посвяту в прикарпатці”.

Першим офіційним заходом став візит до школи-ліцею номер 10. Учні саме цього навчального закладу є активними учасниками проекту “Книга Добра”, тож вони підготували теплу зустріч для гостей. Разом вони подивилася презентаційний фільм про школу, відвідали музей вишивки та старовинних предметів побуту, а також побували на майстер-класі, де власноруч виготовили за старовинною технологією бутоньєрки.

Далі – музей історії Калущини, “Калуська в’язниця” та прогулянка містом, зокрема і до рідного “Мінералу”. Завітали гості також до центральної міської бібліотеки і були щиро вражені нею і тими можливостями, які є тут. “Калушанам пощастило” – такий був висновок. Варто зазначити, що міська влада Калуша потурбувалася про те, щоб учасники зустрічі “Друзі, поєднані “Книгою Добра” були забезпечені надійним транспортом.

У другий день до дружної родини “книгодобрійців” приєднався парох церкви Різдва Богородиці з міста Калуша отець Федір Мороз. Разом із ним школярі вирушили на прощу до Манявського  монастиря. Розповідь про історію храму, видатних його засновників, екскурсія, обід у монастирській трапезній – ці враження надовго залишаться в пам’яті дітей.

Після мандрівки діти мали поїхати до Калуша, де на них мала чекати дискотека-караоке і святковий стіл, зорганізований дружним колективом мам і батьків учнів “Ліри”. Але якраз у цей час у Богородчанському районі розгулялася стихія і автобус із мандрівниками потрапив під сильний град. Та попри усі труднощі, дістатися додому їм таки вдалося.

Завершальний третій день пройшов в Івано-Франківську. Екскурсію провів Остап Українець і, незважаючи на дощ, місто справило на гостей чудові враження. Під кінець в Центрі патріотичного виховання відбувся захід “Ми-діти України”, на якому гості з “Армії добра” та учні “Ліри” познайомилися з учасниками учнівського самоврядування Івано-Франківська та оглядово побачили центр.

Друзі, яких об’єднала “Книга Добра”, обіцяли зустрічатися й надалі. У фонді “Чисті серцем” радіють, що проект народив таке чудове продовження. Закінчився візит гостей з Кременчука на Прикарпаття “обіймами добра” на пероні та коломийкою без музичного супроводу.

Читайте також: На Івано-Франківщині протягом доби зникли троє дітей

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!