Електроніка та боєприпаси: Столтенберг розповів, як Китай та КНДР допомагають Росії у війні проти України

 • Азія має значний вплив на війну в Україні, адже саме Північна Корея та КНР підтримують Москву та забезпечують її військовою допомогою.

  Про це на Парламентській асамблеї НАТО заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, передає УНН.

  Столтенберг підкреслив, що найважливішими постачальниками та прихильниками війни Росії проти України в Європі є країни Азії.

  За його словами, Китай підтримує російську військову економіку, постачаючи обладнання подвійного призначення, будучи найважливішим торговим партнером.

  “Китай активізував економічні торгові відносини з Росією, 90% мікроелектроніки, яку Росія отримує, надходить з Китаю. І ці мікропроцесори, мікроелектроніка – це обладнання, яке Росія використовує для створення ракет, бойових танків, літаків, які потім використовують для ведення жорстокої війни проти України”, – заявив генсек НАТО. 

  Єнс Столтенберг підкреслив, що без цієї економічної підтримки з боку Китаю РФ не змогла б вести війну так, як вона веде проти України.

 • Окрім того, він нагадав, що важливим постачальником снарядів для російських військ стала Північна Корея. 

  “Північна Корея постачає до РФ понад мільйон артилерійських снарядів. Натомість Росія ділиться технологіями, які дозволяють Ірану та Північній Кореї розвивати свої ракетні та ядерні програми. Отже, те, що ми бачимо в Європі, в Україні, полягає в тому, яке Азія має значення для війни в Україні”, – розповів генеральний секретар Альянсу.

  До теми: Шольц заявив, що РФ щомісяця втрачає до 24 тисяч солдатів у війні проти України

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!